Dnes tu opět máme tip na čtení pro malé čtenáře! Hledáte knihu, která vaše děti zabaví třeba během upršeného odpoledne? Pak vás určitě osloví dnešní recenze. Představíme vám totiž Hravou knížku na celý rok, která je zpracovaná na motiv známého (a u dětí velmi oblíbeného) televizního seriálu Tlapková patrola.

Pokud vaše děti tento seriál plný pejsků znají, určitě se jim bude kniha líbit. Jestliže však zatím žádný z dílů neviděly, nemusíte mít strach, i tak je zaujme. Je totiž zpracovaná zajímavým způsobem, aby oslovila všechny děti. Čtenáři se totiž nejprve se psími hrdiny z Tlapkové patroly seznámí! Hned na začátku je několik stran, kde jsou jednotliví psí hrdinové podrobněji představeni. Děti tak zjistí, jak se jednotlivá štěňata jmenují, o jakou jde rasu a hlavně: jaké mají dovednosti. Každé štěně má totiž specifické vlastnosti, díky kterým vždy přispěchá na pomoc tomu, kdo se zrovna ocitne v nouzi.

Jakmile se děti se všemi pejsky seznámí, už se mohou vrhnout do čtení a těšit se na plnění různých úkolů. Kniha totiž obsahuje nejen několik pohádek s postavami z Tlapkové patroly v hlavní roli, ale také různé úkoly, které dítka zabaví. Budou malovat, vybarvovat, hledat rozdíly, spojovat, přiřazovat, doplňovat, počítat, toulat se bludištěm, procvičí si paměť (budou prohlížet obrázky a snažit se si zapamatovat, co se na nich nachází) a dokonce si společně se štěňaty mohou i upéct výtečné cupcaky s čokoládovým máslovým krémem. V knize na ně totiž nechybí recept! Postup je jednoduchý, takže s drobnou pomocí dospělých (a samozřejmě s jejich dozorem) mohou cupcaky upéct přímo děti.

A pokud by pro vaše ratolesti byl některý z úkolů příliš těžký, v knize naleznete i řešení. Doporučuji však vaším dítkům o této možnosti neříkat, protože jinak budou správné řešení hledat i u úkolů, které bez problémů vyřešit dokáží! Což je samozřejmě zbytečné… Kniha je určena dětem od 5 let a myslím, že obtížnost jednotlivých úkolů odpovídá tomuto věku. A jestliže dětem něco nepůjde, mohou se prostě vrhnout na jiný úkol a k předchozímu se vrátit později. Určitě se jim nakonec podaří vše úspěšně vyřešit.

I vaše děti mohou prožít pořádné dobrodružství společně se štěňaty. Pořiďte jim tuto knihu plnou zábavy!

Tlapková patrola – Hravá knížka na celý rok. Praha: Egmont, 2024. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92