Máte doma malého milovníka Tlapkové patroly? Pak mám dnes tip na čtení právě pro vás: pořiďte si Pohádkové usínání s tlapkami z nakladatelství Egmont a usínejte s příběhy o oblíbených psích hrdinech!

Kniha obsahuje sedm pohádek, prostřednictvím kterých navštívíte Adventure Bay a společně s Ryderem a jeho psími kamarády vyřešíte hned několik problémů. V prvním příběhu budou Sky, Zuma, Rocky, Marshall, Chase a Rubble zachraňovat kapitána Turbota před obrovskou chobotnicí. A protože tato mořská příšera má ohromnou sílu, pejsci budou mít plné tlapky práce! Ve druhé pohádce vás štěňata naučí bojové umění tlap-fu. Budete se divit, jaké bojové chvaty umí… Dále s tlapkami oslavíte Den kamarádů a přesvědčíte se, že Adventure Bay je skutečně jedním z nejpřátelštějším měst. V dalším vyprávěním budou pejsci opět zachraňovat kapitána Turbota. Připravoval pro ně totiž na jejich vystoupení pódium, které se na něj zřítilo. Pátá pohádka potěší všechny děti, které mají strach ze zubaře: prohlídka u zubaře totiž čeká nejen malého Alexe, ale také Chase, kterému se viklá zub. Co myslíte, dokáží Alex a Chase svůj strach z návštěvy zubaře překonat? V dalším vyprávění se s psími hrdiny zúčastníte automobilového závodu a v posledním vyprávění se dozvíte, co se v Adventure Bay děje v noci…

Pohádky jsou často poučné. V každém ze sedmi příběhu dětí uvidí, jak důležité je si vzájemně pomáhat. Mé děti pak nejvíce zaujala pátá pohádka, ve které tlapky odhalují své největší obavy. Děti tak zjišťují, že i neohrožení psi mají z něčeho strach – a je úplně jedno, jestli jde o návštěvu zubaře, vodu, pavouky, létání… Občas je zkrátka nutné zatnou zuby a svému strachu se postavit. Věřím, že díky tlapkám budou i vaše děti o něco statečnější.

Kromě Rydera a jeho party se samozřejmě můžete těšit i na starostu Humdingera a jeho zlomyslný tým koťat, starostku Goodwayovou s Chickalettou i farmářku Yumi.

Za každou pohádkou najdete několik otázek, pomocí kterých si ověříte, že vaše děti čtenému textu dobře porozuměli. Zároveň vám tvůrci knihy dávají příležitost si s dětmi o ději ještě popovídat. Tohle se mi moc líbí! Podobně zpracovaných knih zatím moc doma nemáme, přitom jde o tak důležitou dovednost!

Většina dětí jistě zná seriál o těchto pejscích, kteří společnými silami dokáži vyřešit jakoukoli patálii. Myslím tedy, že knižně zpracované pohádky o štěňatech představují skvělý způsob, jak děti vést od útlého věku ke čtení. Líbí se mi, že příběhy o Tlapkové patrole jsou genderově neutrální: budou se líbit všem milovníkům pejsků, tzn. chlapečkům i holčičkám. Oficiálně je kniha určena dětem od 4 let, ovšem rozhodně pohádky zaujmou i mladší děti – třeba dvouleté. Samozřejmě je to díky zpracování knihy, protože text doprovázejí nádherné ilustrace dokonale vystihující děj. I děti, které zatím neumí číst, podle obrázků dokáží jednotlivé příběhy vyprávět. Díky tomu si rozvíjí svou slovní zásobu a učí se tvořit věty. Zároveň mohu sbírku pohádek doporučit i dětem, které se právě učí číst (prvňáčkům, kteří už znají všechna písmenka). Textu najdete na každé straně pomálu, takže přečíst jeden celý příběh jim vůbec nebude trvat dlouho. A uvidíte, že je čtení bude bavit!

Mé děti jsou velkými fanoušky Tlapkové patroly, takže jsem věděla, že tato sbírka pohádek u nich bude mít úspěch. Pohádky jim předčítám každý večer před spaním, ale tentokrát vyžadovaly čtení i ráno po probuzení. Nemohly se prostě dalšího dobrodružství dočkat!

Pohádkové usínání s tlapkami. Praha: Egmont, 2024. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92