Dnes potěším všechny milovnice série Kouzelná Paříž, jejíž autorkou je Rebecca Raisin. Pokud se vám líbil román Obchůdek s knihami, rozhodně si nenechte ujít ani Obchůdek s poklady. Správně tušíte, že oba příběhy mají mnoho společného!

Tentokrát se blíže seznámíte s Anouk – dívkou se zlomeným srdce, která se uzavřela do sebe a veškerý svůj čas věnuje práci. Pátrá po zboží pro zákazníky svého milovaného antiku. Mnoho času tráví v aukčních síních a snaží se získat vše, po čem srdce zákazníků touží (nemusím zdůrazňovat, že na sebe tak trochu zapomíná…). A vůbec by ji nenapadlo, že právě v tu chvíli narazí na někoho, kdo jí zase přiměje uvěřit na lásku…

Ačkoli námět románu není příliš originální, autorka mě svým příběhem dokázala chytit za srdce. Existuje mnoho vyprávění o dívkách se zlomeným srdcem a je poměrně komplikované najít mezi nimi to, které nad ostatními v něčem vyniká. Nicméně Rebecca Raisin se díky svým předchozím románům zařadila k mým oblíbeným autorkám a ani tentokrát mě nezklamala. Líbí se mi atmosféra, kterou její romány mají. I já bych hned vyrazila na místa, kde se hlavní hrdinové pohybují. Klidně bych si otevřela obchůdek s knihami i starožitnostmi!

Mám ráda autorčin styl psaní: i když se nevyhnula řadě klišé, nevadí mi to. Postavy jsou sympatické a tempo vyprávění poklidné, sem tam dojde k drobnějšímu zvratu. Hlavní roli hraje v příběhu láska, ale na druhou stranu postavy nemají nic zadarmo. Anouk se po zkušenostech s muži rozhodla, že jí bude lépe mezi starožitnosti než po boku nějakého muže. A tak zaměstnala svou hlavu prací, aby neměla čas snít o někomu, kdo by ji opravdu miloval takovou, jaká je. A jsem si skoro jistá, že podobné pocity bude s Anouk sdílet i řada čtenářek… Třeba vám právě tato kniha dá naději, že i vy toho pravého najdete – ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat.

Obchůdek s poklady je součástí série. Ačkoli to není úplně nutné, doporučuji číst jednotlivé romány tak, jak vycházely. Nejde totiž o první příběh, ve kterém Anouk vystupuje. Nicméně až nyní dostala hlavní roli, takže pokud už Obchůdek s poklady máte rozečtený, nemusíte ho kvůli tomu odkládat. Myslím, že následně stejně sáhnete i po předchozích dílech a nakonec vám nic neuteče.

Pomalu se blíží čas letních dovolených a tak třeba právě vy přemýšlíte, kterou z knih si vezmete s sebou. Série Kouzelná Paříž by mohla být skvělou volbou – zejména pokud je vaší zvolenou destinací Paříž. Ale co si budeme povídat, dobře se bude číst i na lehátku u moře!

 

Kouzelná Paříž: Obchůdek s poklady – Rebecca Raisin. Praha: Cosmopolis, 2024.