Nedávno jsme vám představili jeden z příběhů od Enid Blytonové, který nově vyšel v komiksové adaptaci. Vzpomínáte? Šlo o knihu Správná pětka na ostrově pokladů. A už tehdy jsme vám slíbili i další pokračování. Uteklo to jako voda a vy se můžete začíst do komiksu Správná pětka opět v akci. Zpracování se opět ujala „správná dvojka“ – pod pseudonymy Nataël (scénář) a Béja (kresba a barva) se skrývá tým složený z otce a syna.

A jaké dobrodružství čeká čtyři děti a psa tentokrát? Kirrinská chalupa opět ožívá! Julián, Dick, George, Anna a Tim totiž společně stráví prázdniny. Všichni už se dobře znají a na společně strávený čas se těší. A vy správně tušíte, že děti a jejich psí parťák se rozhodně nebudou nudit! Sice je kvůli známkám ve škole čeká doučování, ze kterého nejsou zrovna nadšené, ale i tak si najdou čas i na další průzkum ostrova Kirrin. Navštíví i Kirrinský statek, kde objeví tajný vstup do podzemí. Co myslíte, jaké tajemství tajná chodba ukrývá?

Pokud máte doma malého školáka, který není zrovna zapáleným čtenářem, zkuste mu toto komiksové zpracování pořídit. Troufám si tvrdit, že by ho mohlo zaujmout. Textu je zde málo: přece jen komiksovému zpracování dominují obrázky, podle kterých lze i děj příběhu odhadnout. Navíc vyprávění o dětech, které řeší nějakou záhadu, malé čtenáře určitě zaujme. Možná dokonce půjde o jejich první setkání s detektivkou. A pokud tomu tak skutečně je, budou příběhy o Správné pětce dobrou volbou. I já si pamatuji, jak byly v době mého dětství oblíbené! V knihovně je vždy čtenáři rozebrali a musela jsem dlouho čekat, než jsem si je mohla vypůjčit, abych se do nich také začetla. Zároveň ale musím říct, že dobrodružství Správné pětky si užijí i dospělí čtenáři. Někteří se mohou stejně jako já prostřednictvím knihy vrátit do svých dětských let a zavzpomínat, jak před lety napjatě čekali na výsledek pátrání, do kterého se děti pustily. A já jsem zvědavá, zda v komiksovém zpracování vyjdou pod záštitou nakladatelství Slovart i další díly. Pokud ano, určitě vás včas budeme informovat.

Správná pětka opět v akci (komiksová adaptace) – Béja a Nataël. Praha: Slovart, 2023. 

LogoSlovart