Máte chuť na pohodový romantický příběh, který vám vykouzlí úsměv na tváři? Pak pro vás máme skvělý tip: nenechte si ujít Smlouvu na lásku, kterou napsala Cassie Connor.

Autorka pro svou knihu zvolila motiv, jenž osloví mnoho žen. Možná i vy to velmi dobře znáte: jakmile se žena přiblíží k určitému věku (řekněme ke třicítce), lidé kolem ní očekávají, že po svém boku bude mít partnera, se kterým bude plánovat budoucnost. A ještě lepší by samozřejmě bylo, kdyby už dotyčná měla vyřešené bydlení a rozhodla se založit rodinu. Jenže situace je mnohdy zcela jiná… Protože najít muže, který bude „tím pravým“ zkrátka není vůbec jednoduché. Což dobře ví i Rebecca – hlavní hrdinka knihy Smlouva na lásku. Její blízcí neustále zjišťují, zda už je konečně zadaná. Rebecca je pracovně velmi vytížená: pracuje jako právnička, své pracovní povinnosti plní s vysokým nasazením a na nedostatek práce si opravdu nemůže stěžovat. Jenže být dobrý v práci znamená, že se pracovním povinnostem musí věnovat v podstatě neustále, takže jí nezbývá téměř žádný volný čas. A jak se v takovém případě má s někým seznámit?

Rebeccu čeká rodinná oslava: zase bude čelit všetečným otázkám svých příbuzných, zda se už konečně rozhodla usadit. Je známo, že zoufalé situace si žádají zoufalá řešení. Takže když Rebecca nečekaně stráví noc s neodolatelným mužem, udělá to, co jako právnička umí nejlépe: uzavře s ním smlouvu. Na rodinné oslavě budou předstírat, že spolu chodí. A Rebecca tak bude mít konečně od všech klid. Skutečně? Bude to takto jednoduché? Člověk míní, osud mění… Po boku svého „obchodního partnera“ se totiž Rebecca cítí opravdu dobře. Co když se skutečně zamiluje?

Jde o jeden z románů, u kterého od první stránky tušíte, jak to celé dopadne. Můžete se však těšit na milý a vtipný příběh, který se tak dobře čte, že ho nebudete chtít odložit. Já jsem v poslední době četla více knih s podobným námětem, kdy hlavní hrdinové z různých důvodů předstírají vztah. A mohu říct, že tento patří k těm nejlepším. Oproti jiným příběhům si hlavní hrdinové vyměnili role: obvykle je totiž tím úspěšným a nezávislým muž. A tady je to konečně trochu jinak! Je mi jasné, že někteří čtenáři si nejprve budou muset k hlavní hrdince najít cestu (tzn. nebude jim hned sympatická), ale mně se její vlastnosti líbily. Asi už mě nebaví číst příběhy, ve kterých jsou ženy popisovány jako chudinky, které samy nic nedokáží. Rebecca je perfekcionistka. Jde o úspěšnou a nezávislou ženu. Nepotřebuje podporu muže, aby ve světě obstála. Občas je sice až příliš tvrdohlavá, ale mnohdy ani to není špatná vlastnost – dokáže si díky tomu tvrdě jít za svým cílem, což je někdy také důležité. Přátelský a trpělivý Hudson ji skvěle doplňuje, přesně takového muže Rebecca po svém boku potřebuje. A věřím, že všechny čtenářky si ho hned oblíbí! I mě bavilo sledovat, jak se Rebecca po Hudsonově boku mění a přehodnocuje svůj život. Myslím, že každý člověk má v životě období, kdy upřednostňuje kariéru a zběsilé pracovní tempo. Ale všichni víme, že je důležité také umět zvolnit (a i tak člověk může být úspěšný!). A zrovna to je jedna z věcí, kterou se Rebecca potřebuje naučit…

Už dlouho jsem neměla v ruce knihu s tak pěkně se rozvíjející romantickou linkou. I když na první pohled příběh vypadá, že vás nemá čím překvapit, opak je pravdou. Přesvědčte se o tom sami a rychle se pusťte do čtení!

Ukázka:

Rozhlížím se po přeplněném baru. „Někoho čekáte?“
„Jo. Bývalého obchodního partnera. Tedy partnerku. Tohle není místo pro mě.“ Přimhouří oči. „Je tu plno sešněrovaných, nudných korporátních patronů.“
„Jako jsem já?“
Odmlčí se, pozorně se mi zadívá do obličeje a pak jeho tvář pomalu zalije úsměv a promluví hlubokým hlasem, ale potichu, takže musím napínat uši. „Jo. Ale vsadím se, že byste se dokázala uvolnit.“
Pohlédne na mou halenku – ušitou na míru. A na knoflíčky. Konečně mi dojde ten dvojsmysl s uvolněním.
Najednou mám pocit, jako by mnou projel blesk. Nebo spíš jen takový silný výboj. Zírám na něj. Neuhýbá pohledem, jen maličko zvedne obočí. Prostě mi nastražil past. Nebo mě spíš hecuje.
Ještě nikdy se nikomu nepodařilo mě uvolnit. Tedy ne tak docela. Vlastně ani nevím, jestli se zvládnu uvolnit tak, jak to má na mysli on.
Polknu a zvednu bradu. Nejsem s to od něj odvrátit pohled. Ta chvilka je nabitá elektřinou, nebo spíš přepólovaná a najednou mi to v jediném oslepujícím okamžiku dojde. Jako by mi někdo nahodil srdce defibrilátorem. Chci se nechat tímhle mužem uvolnit. Nechat si od něj rozepnout knoflíčky.
Hodím do sebe gin a dívám se mu na ústa, na ten plný spodní ret. Zašeptám: „Tak mě uvolněte.“

Smlouva na lásku – Cassie Connor. Cosmopolis: Praha, 2023.