Nevíte, co číst? Pak jsou víkendové tipy na čtení určeny právě vám! Dnes bychom vám rádi představili dvě novinky českých autorů z nakladatelství Albatros Media. 

Začneme knihou Zpověď farářky od Martiny Viktorie Kopecké, která působí jako farářka Církve československé husitské. Už desátým rokem slouží Bohu i lidem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstské náměstí a také v malé kapličce ve Strašnicích v Praze. V roce 2013 dokonce byla v Jižní Koreji zvolena do ústředního výkonného výboru Světové rady církví. Vystudovala teologii, psychologii a speciální pedagogiku. Říká o sobě, že je věčnou studentkou, a tak v současné době pracuje na doktorské práci a dokončuje další psychoterapeutický výcvik. V knize otevřeně vypráví o svém životě. Dotkne se i řady zajímavých témat – dozvíte se, co si myslí o celibátu, jak vnímá vážné nemoci a odcházení farníků a třeba také to, zda je ze služby někdy unavená. Pokud se vám líbila autorčina první kniha Deník farářky, určitě si její další literární počin nenechte ujít.

A druhá kniha, kterou si dnes představíme, nese název Stručná historie věčného života. Autorem je Jaroslav Kalfař, který se narodil v Praze, ovšem v patnácti letech se odstěhoval za matkou do Ameriky – vystudoval Newyorskou univerzitu a žije v Brooklynu. I tohoto autora už dobře znáte: proslavil se románem Kosmonaut z Čech, který vyšel již v roce 2017. Ve svém novém dystopickém románu z blízké budoucnosti vypráví o Adéle trpící nevyléčitelnou nemocí. Její dcera Tereza, kterou hned po porodu před čtyřiceti lety opustila, ve Spojených státech vyvíjí lék zajišťující nesmrtelnost. Spojí se s ní Adéla? Dokáže jí Tereza pomoci? Kromě námětu vás autor jistě zaujme i svou představou o budoucí fašistické Americe. Vychutnejte si jeho břitký humor a poznejte děsivý svět, který ve svém příběhu vytvořil.

Obě knihy můžete zakoupit na webu nakladatelství Albatros Media.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92