Máte doma malého chlapečka či holčičku, kteří už se nemohou dočkat, až jim Ježíšek nadělí dárečky? Možná si říkáte, že do Vánoc ještě zbývá dost času, ale Štědrý den tu bude za necelé dva měsíce. Já už pomalu vánoční dárky vybírám, abych si vyhnula shonu. Pokud ani u vás nikdy nechybí pod vánočním stromečkem kniha, mám pro vás tip na krásný vánoční dárek. Ocení ho všichni malí milovníci Tlapkové patroly! V nakladatelství Egmont totiž vyšla nádherná tematická kniha s názvem Tlapky slaví Vánoce. Ukrývá v sobě hned tři krásné vánoční pohádky. Ale nemyslete si, že si pejsci budou jen užívat vánoční pohodu. Čeká je totiž i spoustu práce!

První pohádka nese název Vánoce se blíží!. Obyvatelé Adventure Bay se mohou těšit na vánoční představení, které (nejen) tlapky připravují. Těšit se můžete nejen na známou šestici psů (Marshall, Zuma, Chase, Rubble, Sky a Rocky), ale i na Everest a Trackera! Co myslíte, jak se jim vystoupení vydaří? A jaké patálie způsobí starosta Humdinger se svými kočkami?

Druhý příběh se jmenuje Santovi pomocníci. Do Vánoc už zbývá pouhý den a Tlapková patrola má plné tlapky práce se zdobením vánočního stromu, aby (nejen) jim Santa měl kam nadělit dárečky. Jenže když v noci Santa dárky doručuje, vypukne velká sněhová bouře. A pytel s dárky vypadne ze sní a ztratí se. Co myslíte, kdo Santovi pomůže zachránit Vánoce?

A poslední vyprávění je nazvané Vůně Vánoc. I tento příběh se nese v duchu příprav na Vánoce. Obyvatelé Adventure Bay čelí spoustě sněhu – pan Porter dokonce nemůže rozvážet své voňavé dýňové koláče. Situaci zachraňuje Everest, která se svou rolbou sníh odklízí. Ale nebojte se, ani ostatní tlapky nezahálí! Musí pomoci věšet punčochy na krb, ozdobit vánoční věnce, připravit vánoční pochoutky a hlavně si musí společně užít Štědrý den!

I tato kniha je krásně zpracovaná. Musím se přiznat, že i já si užívám pouhé prolistování a prohlížení obrázků. Natož děti! Textu je opět málo, takže během předčítání určitě pozornost udrží i malí neposedové. Jak už bývá zvykem, je určena dětem od 4 let. Věkové doporučení však vnímejte jen jako orientační. Znám tříleté i šestileté děti, které Tlapkovou patrolu milují – a právě tato skupina si čtení užije.

Titul Tlapky slaví Vánoce bude krásným vánočním dárkem, který milovníky záchranářských štěňat potěší. Nebo ji můžete dětem přibalit třeba do mikulášského balíčku. Do čtení se tak pustíte ještě před vánočními svátky a společně se naladíte na Vánoce. Kouzelná vánoční atmosféra totiž ze všech tří příběhu vyloženě sálá!

Tlapková patrola: Tlapky slaví Vánoce – kolektiv. Praha: Egmont, 2023. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92