Dnes tu pro vás máme další tip na knihu pro děti z nakladatelství Egmont. A potěšíme malé milovnice Ledového království, které se chtějí pustit do dalšího vyprávění o Else a Anně: nenechte si ujít novinku Ledové království: Slavíme narozeniny. A nebojte se, těšit se samozřejmě můžete i na Olafa, Kristoffa a Svena!

A jaké pohádky v knize najdete? Rovnou čtyři! Nejprve se můžete začíst do Dokonalých narozenin. Společně s princeznami Annou a Elsou se vrátíte do jejich dětství: Annu totiž čeká pořádná oslava, protože jí bude pět let. Správně tušíte, že se nemůže dočkat, jaká překvapení si pro ni rodiče a starší sestra Elsa připraví. Co myslíte, jak se Annin narozeninový den vydaří? A splní se jí všechna přání?

Pokračovat ve čtení můžete příběhem s názvem Kristoff slaví. Ale nenechte se zmást, oslavencem totiž nebude Kristoff. Nahlédnete do jeho dětství – Kristoff se Svenem žili s rodinou trollů v Trollím údolí. U trollů však některé věci fungují jinak než u lidí – narozeniny neslaví každý rok jako lidé, ale každých sto let. Tzn. když je trollovi sto let, uspořádají mu ostatní velikou oslavu. A potom každých sto let znovu! A jednomu z trollů právě jsou dvě století, proto trollové chystají oslavu. Jak se vyvede? A kdo ví, možná se své narozeninové oslavy nakonec dočká i Kristoff!

Co by to bylo za knihu, kdyby v ní chyběly narozeniny samotné Elsy? Ano, další vyprávění se jmenuje Elsina oslava s překvapením. Elsa už je královnou a je zahlcena královskými povinnostmi. Co myslíte, zbyde jí čas, aby oslavila své narozeniny? Jak znám Annu, Kristoffa a Olafa, nikdy by nedopustili, aby si Elsa svůj narozeninový den pořádně neužila.

A kdo bude oslavencem v posledním příběhu? Přece Sven! V pohádce s názvem Čím potěšit soba? si budou někteří z hlavních hrdinů lámat hlavu, jaký narozeninový dárek by mu udělal radost. Co myslíte, co Svena potěší nejvíc?

Jak sami vidíte, celá kniha se nese v duchu oslav narozenin. Samozřejmě to není náhoda: už je to totiž deset let, co dětem hrdinové z Ledového království dělají radost. A to si zaslouží pořádnou oslavu! A právě proto vyšla tato narozeninová kniha. Tak nezahálejte a oslavujte společně s Elsou, Annou, Olafem, Kristoffem a Svenem. Kniha plná krásných ilustrací, které doprovázejí text, totiž úplně vybízí ke čtení. Bude skvělým dárkem nejen k narozeninám vaší malé princezny, ale třeba i k Vánocům, které se už nezadržitelně blíží.

Ledové království: slavíme narozeniny – kolektiv. Praha: Egmont, 2023. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92