Patříte k příznivcům série Hřiště lásky od české autorky M. K. Hardy? Pak vás dnes potěším: můžete se totiž pustit už do třetího dílu! Nese název Tetování za trest a já vám už teď mohu prozradit, že se opět máte na co těšit.

A jakému tématu se autorka věnuje? Opět vás zavede do sportovního prostředí: mezi hráče ragby. A ukáže vám, k čemu všemu může vést prohraná sázka! Zní to zajímavě, co myslíte?

Jak už tak bývá zvykem, seznámí vás autorka s dvěma hlavními hrdiny: ragbistou Henrym, který si raději zaplatí společnici, než aby se trápil s někým ve vztahu, a japonskou dívkou Yumiko, která opustila svou rodnou zemi, aby se pokusila o splnění svých snů. Na první pohled toho tito dva nemají příliš společného. Co by také mohlo spojovat hráče ragby s neposkvrněnou kůží s milovnicí umění a tatérkou v jedné osobě? Něco by se přece jen našlo: však sami uvidíte!

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a líbilo se mi, jak M. K. Hardy vše pojala: i velcí (statní) kluci mají své strachy, kterým musí čelit. A co všechno dokáže ustát malá (a nenápadná, ale o to více houževnatá) dívka? Prozradím vám, že vás Yumiko v mnohém překvapí! Nicméně ještě musím podotknout, že se sice chová jako tvrďačka, ovšem vše je vykoupeno jejími zkušenostmi z minulosti. Zocelil ji totiž sám život… A pokud jste četli předchozí díly, můžete se těšit na opětovné setkání s již známými postavami (třeba s Jackem z prvního dílu).

Zápletka sice není příliš originální: dva lidé z odlišných světů (kultur), kteří v sobě našli zalíbení, se objevují v mnoha románech. Ale přesto se mi tento román moc líbil. Autorka skvěle kombinuje romantiku s humorem a do svých vyprávění zapojuje i vážnější témata: např. domácí násilí, rasismus i zastaralé názory ve společnosti (v tomto případě především v japonské kultuře).

Zkrátka pokud chcete nějaké čtení s tzv. přesahem, určitě tato série naplní vaše očekávání. Těžko říct, která z vydaných knih je zatím nejlepší. Já jsem si je užila všechny! Prvním dílem nasadila autorka laťku poměrně vysoko a já mohu s radostí říct, že si i nadále drží stejnou úrověň. Stačí pár stránek a já jsem do vyprávění plně ponořená. A to se příběh neřadí mezi thrillery, ve kterých jde hlavním hrdinům o život! Zkrátka kniha je (stejně jako všechny předchozí díly série) velmi čtivá.

Pokud si chcete přečíst dobře zpracovaný romantický příběh, je kterýkoli díl ze série Hřiště lásky tou správnou volbou. Jsem zvědavá, zda se dočkáme dalšího pokračování!

Ukázka:

Chvíli se na mě podmračeně díval, než dodal: „Myslel jsem si, že budeš trochu vyšilovat.“
„Proč?“ Kvůli pár chlapům v jedné místnosti?
„No přece…“ Nestihl doříct větu, protože se dovnitř nahrnula banda ohromných monster v kapucích přes hlavu. V jednu chvíli jsem si myslela, že nás jdou přepadnout, takže jsem o krok ustoupila a narazila do hrudi Drewa, který se ani nehnul, pouze mi na znamení klidu položil ruce na ramena. Někdo z nich měl kolem nosu zamotaný šátek a další kapuci tak v čele, že mu nebylo vidět do tváře. Pak tu byl taky chlap s kšiltovkou a všichni se svou postavou mohli vystupovat ve filmu jako Oni. Bájné bytosti z mého rodného Japonska, které se podobají obrům. Jen rohy těmhle mužům chybí.
„Čaaau.“
„Viděl jsi ten zápas?“
„Drewe, zamykám.“ Všichni se dovnitř nahrnuli jako velká voda, zamkli za sebou dveře a pak si postupně začali sundávat kapuce, čepice a šátky. Drew se za mými zády zasmál a hned mě obešel, aby je přivítal.

Tetování za trest – M. K. Hardy. Praha: Cosmopolis, 2023.