Nastal čas představit vám další knihu pro nejmenší čtenáře! Milují vaše děti myšáka Mickeyho a jeho partu přátel? Pak je jistě potěší kniha Mickeyho 5minutové příběhy, ve které najdete rovnou deset pohádek!

A jaká veselá dobrodružství Mickeyho, Minnie, Donalda, Daisy, Goofyho a Pluta čekají? Nejprve se společně s nimi vydáte na pořádný výlet až do slunného Španělska! Poté uvidíte, co všechno se stane, když se Minnie promění v Popelku. Co myslíte, najde myška svého prince? V dalším vyprávění si Mickey s kamarády zahraje na superhrdiny. Podaří se jim zachránit svět před padouchy? Těšit se můžete i na zahradničení: Donald se totiž pokusí vypěstovat stejnou dýni, která vyhrála první cenu na okresním jarmarku! Kamarády také čeká nejdůležitější závod sezony – Velká cena Itálie, která se pojede v Římě. Kdo z nich vyhraje a s jakými problémy budou bojovat? V dalším příběhu si Daisy zahraje na doktorku. Koho bude ošetřovat? A nesmíme zapomenout ani na Minnie, která si v další pohádce otevře salon pro mazlíčky. Ve městě se totiž chystá přehlídka a všichni chtějí být krásní, aby vyhráli! Následně si Donald najde novou kamarádku. Kdo to asi bude? Těšit se můžete i na dobrodružství, které čeká Goofyho. Podaří se mu získat Zlatou knihu pohádek? A na závěr vyrazíte se všemi kamarády tábořit!

Určitě jste si všimli, že jde o další přírůstek z edice 5minutových pohádek. U nás jsou tyto knihy velmi oblíbené, před spaním z nich čteme téměř každý den. Přečtení jedné pohádky skutečně nezabere více jak 5 minut. Záleží samozřejmě na vás, kolik pohádek dětem přečtete. I u nás je to různé, někdy opravdu stihneme jen jednu, jindy třeba i téměř celou knihu – podle aktuálních časových možností. Moc se mi líbí, že v této edici najdete pohádky s různými hrdiny – podle svých preferencí si tedy vybere každé dítě. Mezi novinkami se nyní objevily např. i následující tituly: Disney Bunnies – 5minutové ušaté pohádkyMy Little Pony – 5minutové pohádky před usnutímŠmoulové – Nové 5minutové pohádky či Mimoni – 5minutové pohádky.

Samozřejmostí jsou nádherné ilustrace, které doprovází text. Nebudu vám lhát: i já jsem z nich unešená. Obrázky tak zaujaly nejen mé děti, ale i mě. Skvělé je, že pokud vaše dítko ještě neumí číst, zvládne příběh převyprávět jen podle obrázků. I malé děti si tak mohou hrát na to, že už umí číst. Líbí se mi jejich nadšení, se kterým pak „předčítají“ pohádku rodičům či sourozencům. A společné večerní čtení je tak radostí všech zúčastněných.

A věkové doporučení? Opět je kniha oficiálně určena dětem od 4 let. I tentokrát platí, že může nadchnout i mladší čtenáře – zejména malé milovníky a milovnice myšáka Mickeyho a myšky Minnie. Ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že si pohádky rádi poslechnou i malí školáci, kteří jinak po hlavních hrdinech z Mickeyho party už příliš netouží.

Protože máme doma už několik knih z této edice (se stejnými hrdiny), měla jsem trochu strach, aby se pohádky neopakovaly. Mé obavy však byly naprosto zbytečné. Všech deset pohádek je pro nás nových! Tak neváhejte a pořiďte si i vy některý ze zmíněných titulů. Věřím, že si s vašimi oblíbenými hrdiny užijete spoustu zábavy.

Disney Junior: Mickeyho 5minutové příběhy – kolektiv. Praha: Egmont, 2023. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92