Autorské duo publikující pod jménem Christina Lauren v poslední době píše jeden nový příběh za druhým. A já se snažím vám je všechny představit. Proto jsem si nenechala ujít ani novinku Zůstane to mezi námi.

V románu se objevuje hned několik hlavních hrdinů. Melissa a Rusty Trippovi vlastní společnost Comb+Honey se stylovým nábytkem a dalšími bytovými doplňky. Jsou úspěšní, z majitelů malého obchodu se vypracovali na neomezené vládce velkého impéria a většina lidí je zná také díky jejich knížkám a z televize. Lidé je vždy vnímali jako dokonalý pár a autory zajímavých nápadů. Jenže v posledních letech se láska mezi nimi začala vytrácet… Drobné hádky a kousavé poznámky jsou již na denním pořádku. Před veřejností však stále vystupují jako dokonalá dvojice, protože o této změně zatím vědí jen lidé z jejich nejbližšího okolí. Třeba Carey Duncanová, výkonná asistentka Melissy Trippové, a James Westman McCann, který do firmy nedávno nastoupil jako hlavní inženýr, ale nyní funguje spíše jako asistent Russella „Rustyho“ Trippa.

„Oba hrají svoji roli a stále předvádějí málo vídaný dokonalý soulad, jenž jim od samého počátku získal přízeň početných diváků jejich televizní show.“

Právě Carey a James se tedy nejčastěji pohybují v blízkosti Trippových. Vědí o každém jejich kroku a zařizují vše potřebné. Společně však zatím mnoho času nestrávili, za což jsou vlastně vděční, protože si do oka příliš nepadli… Carey pobuřují především Jamesovy poznámky, kterými jí naznačuje, že se na víc než na podřadnou práci asistentky nehodí. Jenže jakmile potřebuje pomoc, o radu žádá právě ji!

„Ty aspoň děláš svoji práci. Já ale nechodil do školy, abych dělal chůvu dospělým lidem.“

Práce je však postupně začne spojovat. Stávají se svědky událostí, o kterých za žádnou cenu nesmí před nikým mluvit. Otázkou však je, zda se některá z tajemství časem neobrátí proti nim…

„Stačí jediný tweet a jejich firma půjde ke dnu. A my budeme bez místa.“

Carey a James mají doprovodit Trippovi na propagační cestu související s vydáním jejich nové knihy. Čeká je tedy společně strávených několik dní! Jejich úkolem bude zajistit, aby spolu manželé vydrželi a veřejnost nepoznala, že jejich manželství právě prochází krizí…

Jak spolu budou Carey a James vycházet? Podrobnosti vám samozřejmě neprozradím, ale mohu vám říct, že se dočkáte mnoha uštěpačných poznámek… A to nejen od této dvojice! Christina Lauren se totiž nesoustředí jen na Carey a Jamese, ale i na Trippovi, kteří po pětadvaceti letech manželství řeší mnoho problémů… Postupně všechny hlavní hrdiny poznáte – někteří vám k srdci přirostou méně, jiní více.

Jak již bývá zvykem, i tentokrát Christina Lauren příběh sepsala z pohledu dvou hlavních hrdinů: Carey a Jamese. Oproti předchozím románům má však tento trochu odlišnou formu: součástí jsou třeba novinové články, příspěvky ze sociálních sítí, ukázky z knihy Trippových či přepis výslechu s policistou, kterému se kvůli Trippovým museli Carey a James podrobit. Určitou roli zde hraje i romantická linka, ale oproti jiným románů Christiny Lauren je spíše v pozadí… A nechybí ani několik důležitých ponaučení: uvidíte, jak důležitá je mezi partnery komunikace, jak obtížné je získat si důvěru druhých a také co všechno může s lidmi udělat popularita a touha uspět „za každou cenu“.

Zůstane to mezi námi patří k příběhům, u kterých od začátku tušíte, jak vše dopadne. Mě však autorčin styl psaní baví a i když tentokrát nejde úplně o vtipnou romanci, na které jsem u Christiny Lauren zvyklá, i tak jsem si příběh užila.

Ukázka:

„Nechápu, proč mě tu zdržuješ, když ho máš tamhle,“ kývnu hlavou do míst, odkud před chvílí Melly pronášela svůj proslov.
„Kde přesně?“
Zoufale vzdechnu a otočím se, abych mu ho ukázala, ale pak moje povýšená podrážděnost v mžiku mizí. Vedle zbytků přezdobeného dortu vidím jenom Melly. Rusty nikde není.
„Zkusil jsi mu poslat textovku?“
James na mě pár okamžiků mlčky zírá přes dokonale vyčištěná skla brýlí. Takhle zblízka si nejde nevšimnout, že má vážně moc pěkné oči. Bohužel ale příznivý efekt podobně jako hodně mužů kazí tím, co říká. „Myslíš, že bych se tě na něj ptal, kdybych mu předem nepsal?“
„To nevím.“
James stáhne podrážděně obočí, takže mu brýle sklouznou dolů po nose. „Samozřejmě jsem mu psal, ale nereaguje.“
„Možná je v koupelně,“ vzdychnu a obejdu ho. Už mě vážně nebaví pořád se od rána do večera o všechny starat.
„Kdyby byl v koupelně, určitě by odpověděl,“ slyším Jamese, který jde těsně za mnou. „Telefon si bere všude s sebou, aby mu neunikly žádné sportovní výsledky.“
James je zjevně hodně chytrý – a taky mi to v jednom kuse připomíná −, ale někdy mi připadá jako hrozný nekňuba.

Zůstane to mezi námi – Christina Lauren. Brno: Jota, 2024.

logo_Jota