Dnes přináším tip především pro rodiče holčiček: hledáte kreativní zábavu pro vaši dcerku? Zkuste jí koupit krásný vyškrabovací set z nakladatelství CPress.

Co všechno obsahuje? Samozřejmě škrabátko, pomocí kterého děti budou obrázky na kartičky vyškrabávat. Dále 10 vyškrabovacích kartiček – děti tedy mohou vytvořit 10 obrázků. V setu také najdete kapsu na hotové obrázky, aby si je děti mohly pěkně uložit. A to nejdůležitější nakonec: sešitek, který vysvětluje, jak se škrabátkem a kartičkami pracovat.

V sešitku najdete stručný návod na vyškrabání 12 krásných motivů. Možná si říkáte, že si je vaše holčičky ani nebudou moci vyzkoušet všechny, když součástí setu je jen 10 kartiček. Ale nebojte se, tato situace má samozřejmě řešení: můžete třeba nějakou z přiložených kartiček rozpůlit. Některé z motivů jsou drobnější, takže se jich bez problémů vejde více na jednu kartu. Nebo si vyškrabovací kartičky můžete s dětmi podle přiloženého návodu vyrobit! Případně lze vyškrabovací karty i samostatně dokoupit. A jaké motivy tedy v sešitku naleznete? Poníka, štěňátko, zmrzlinky, vílu, květiny, jednorožce, kočičku, různé ozdoby na batoh, vodní vílu, medvídka a mořského koníka. Samozřejmě si ale dětičky mohou vyškrabat cokoli je napadne dle své vlastní fantazie.

Moc se mi líbí, že v sešitku najdete rovnou i nápady, jak vytvořené obrázky využít. Děti tak mohou pro své blízké vyrobit třeba originální přáníčko a další krásné dárečky. A nechybí ani několik užitečných rad: mě by nejspíš vůbec nenapadlo použít k vyškrabávání oba konce škrabátka – vždy jsme s dcerkou používaly jen špičku. Přitom druhou stranou škrabátka dosáhnete také efektivních vzorů!

Oficiálně je set určen dětem od 4 let. Samozřejmě byste měli brát v úvahu schopnosti konkrétního dítka, kterému set pořizujete. Pokud děti s vyškrabáváním nemají žádné zkušenosti, možná pro ně bude nejprve jednoduší použít jiné šablony, kde je obrázek vyznačen. Nemusí se pak tolik soustředit a vymýšlet, co a jak vyškrabat – jen se drží předkreslených čar. Ale samozřejmě už i šikovné čtyřleté dítě zvládne samo vytvořit krásný obrázek.

Jak již bylo řečeno, vzhledem k motivům potěší tento konkrétní set holčičky. Ale nebojte se, i pro kluky můžete vybrat motivy, které je zaujmou. Dostupné jsou ještě následující varianty: zvířátkazahrada, mazlíčci či ozdoby. Chcete-li vaše děti zabavit a podpořit vývoj kreativity a jemné motoriky, určitě tuto zábavu vyzkoušejte. A jde také o skvělý způsob, jak zahnat nudu!

Vyškrabovací kartičky: holky. Vytvoř kouzelné obrázky. Praha: CPress, 2024.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92