Dny se pomalu prodlužují a času na čtení kvůli jiným povinnostem ubývá. Nenechte si vzít svou chvilku s knihou! Dnes vám přináším tip rovnou na tři z produkce Albatros Media. Spadají do různých žánrů, takže snad alespoň jedna zaujme každého z vás.

S jarem se o pozornost hlásí zahrádka. Jak na problémy v zahradě vám ve své knize prozradí známá zahradní architektka Dana Makrlíková. Spolupracovala i s Přemkem Podlahou, společně vymýšleli reportáže do pořadu Receptář prima nápadů. Pravidelnou rubriku věnovanou zahradám má i v pořadu Polopatě, který vysílá Česká televize. V knize se věnuje třeba základním principům rekonstrukce starých zahrad, založení nových zahrad, poskytne vám řadu tipů na zahradu u chalupy, romantickou zahradu či zahradu ve svahu. Dále vám poradí s nejčastějšími problémy na zahradě týkající se třeba zavlažovacího systému, užitkové zahrady či snášenlivosti různých druhů zeleniny. Součástí jednotlivých kapitol jsou i příklady z praxe, které určitě oceníte. A těšit se můžete třeba i na osazovací plány zahrad a plány záhonů situovaných na slunečném či stinném místě.

Další kniha se věnuje zdraví. Jan Vojáček je vystudovaný lékař a snaží se lidem pomoci předcházet různým nemocem. Patří k zástupcům funkční medicíny, která mění pohled a přístup k chronickým onemocněním. Proslavil se knihou Umění být zdrávPokud se líbila i vám, rozhodně byste si neměli nechat ujít ani novinku Umění nemoci. Autor vysvětluje různé aspekty, které utvářejí náš zdravotní stav a tělesnou i duševní kondici. Dozvíte se, co vlastně pro naše tělo nemoc znamená a jak se i z banálních viróz můžeme poučit. Ať už jste zrovna v jakékoli situaci, vždy můžete podpořit své zdraví a zlepšit kvalitu života. Pokud věříte, že nastavení vaší mysli může ovlivnit i vaše zdraví, pusťte se do čtení.

A do třetice tu  mám tip na humorné fejetony do nepohody! Pokud se i vy u čtení rádi odreagujete a zasmějete, pořiďte si K(n)oření života od Miloše Knora. Jako komik debutoval v pořadu Na stojáka. Od té doby se věnuje žánru stand-up comedy. Navštívit můžete také jeho „Šou jednoho Knora“. A jaký je hlavní cíl jeho nové knihy? Krátké fejetony vám zlepší náladu a vrátí chuť do života. Určitě si i přes ostatní povinnosti najdete alespoň pět minut na čtení. Ano, k přečtení jednoho fejetonu vám skutečně stačí pouhých pět minut – nezabírá totiž více než dvě strany! A uvidíte, že vám Miloš svými postřehy na různá témata zvedne náladu. Jde i o ideální čtení třeba do městské hromadné dopravy – využijte jakýkoli čas, který se vám nabízí. Jen pozor, ať se nesmějete příliš nahlas!

Všechny zmíněné knihy můžete zakoupit na webu nakladatelství Albatros Media

logo-albatros-media-5162a4e38cf92