Nevíte, co číst? Pak jsou víkendové tipy na čtení určeny právě vám! Dnes bychom vám rádi představili dvě knihy z produkce nakladatelství CPress.

Začneme s knihou, která by mohla zaujmout široký okruh čtenářů. Osloví vás už pouhým názvem: Nepohodlný policajt. Novinář Jaroslav Spurný vám v ní přiblíží osud Zdeňka Macháčka. Nic vám toto jméno neříká? Zdeněk Macháček nastoupil na začátku 90. let k Policii ČR. V roce 1995 založil Útvar pro boj s organizovaným zločinem, který se zaměřoval na boj s mezinárodními mafiánskými organizacemi. Za skvěle vykonanou práci v této oblasti byl oceněn i šéfem FBI. Jeho práce však měla i stinné stránky: na základě obvinění ve vykonstruované kauze skončil dokonce ve vazbě. Zajímá vás jeho pohled na organizovaný zločin v 90. letech? Nenechte si ani vy ujít unikátní příběh bývalého elitního kriminalisty.

„Unikátní příběh policisty Zdeňka Macháčka, jehož osud kopíruje vývoj devadesátek, vypráví novinář a jeden ze zakladatelů tvůrců české investigativní žurnalistiky Jaroslav Spurný, který dobu zažil na vlastní kůži. „Kniha byla původně zamýšlena jako rozhovor. Při přepisování nahrávek jsem ale zjistil, že Macháčkovo vyprávění je tak poutavé a strhující, že nedává smysl jej přerušovat otázkami. Moje dotazy jsem nakonec zakomponoval do textu a zpracoval o srozumitelného a kontextového vyprávění,“ vysvětluje spoluautor knihy Jaroslav Spurný.“

Zajímavým názvem se pyšní i dnešní druhá kniha: Na slyšenou od Jitky Štichauerové. Název je samozřejmě inspirovaný rozhlasovým pozdravem: vždyť kniha vyšla ke 100. výročí Českého rozhlasu! Rozhlas je jedním z nejdůležitějších zprostředkovatelů zpráv a za sto let své existence prošel neuvěřitelným vývojem. A právě do zákulisí rozhlasu můžete nyní nahlédnout i vy: prostřednictvím této knihy. Dozvíte se zajímavosti z historie rozhlasového vysílání a připomenete si důležité události, které utkvěly ve vzpomínkách lidí, pro něž je mikrofon nezbytným pomocníkem a rozhlasová budova druhým domovem. Těšit se můžete na rozhovory s těmi, kteří k vysílání neodmyslitelně patří: např. s Martinem Dorazínem, Patricií Strouhalovou, Daliborem Gondíkem, Janem Rosákem či Lucií Výbornou.

Obě knihy můžete zakoupit na webu nakladatelství Albatros Media.


logo-albatros-media-5162a4e38cf92