„Žádná práce neodolá naší tlapce!“

Znáte tuto hlášku? Pak nejspíš máte v rodině malé dítko, se kterým sledujete animovaný seriál Tlapková patrola. Hlavní roli hraje chlapec jménem Ryder a jeho tlapkový tým: parta psích kamarádů, kteří neváhají dát v sázku svůj vlastní život, aby pomohli komukoli dalšímu, kdo se zrovna ocitl ve svízelné situaci. Kdo by si neoblíbil Chase, Zumu, Rockyho, Marshalla, Rubbla, Sky a Everest?

Nyní mám dobrou zprávu pro malé milovníky knih: některé epizody naleznete zpracované i v knižní podobě. Nenechte si ujít třeba titul Tlapky chrání zvířátka. A do jaké akce se odvážné tlapky vrhnou? Těšit se můžete hned na dvě záchranné mise – kniha totiž ukrývá rovnou dva příběhy! A jak napovídá název, v obou budou tlapky zachraňovat jiná zvířátka v nouzi.

Nejprve se s Ryderem a jeho týmem vydáte na Ledové pobřeží. Úkol je jednoduchý: parta štěňat musí pomoci Jakeovi a Everest spočítat tučňáky. Nikdo z členů tlapkového týmu však netuší, že se s nimi nedopatřením na dlouhou cestu tlapkátorem vydala i kočka jménem Cali. A právě Cali se dostává do velkého problému hned po příjezdu na místo určení: omylem nastartovala Everestin sněžný pluh a někam s ním odjela. Podaří se tlapkám neposedné kotě zachránit?

V dalším vyprávění budou tlapky pátrat po ztracených včelách. Proč by někdo kradl farmářce Yumi její včelky i s úlem? Na tuto otázku budou šikovná štěňata hledat odpověď. Jak bývá zvykem, i tentokrát se situace zkomplikuje. Včelky vyrábí z nektaru med a med mají rádi medvědi. A tak budou tlapky kromě včel zachraňovat i jedno ztracené medvídě! Musí si však dávat pozor na jeho rozzuřenou maminku… Co myslíte, zvládnou to?

Jak už u dětských knih z nakladatelství Egmont bývá zvykem, text doplňují krásné ilustrace, které děti určitě zaujmou. I podle nich lze příběh převyprávět. Což zaručuje, že kniha se bude líbit i malým dětičkám, které ještě neumí číst. Vhodná však je třeba i pro začínající čtenáře: příběhy nejsou příliš dlouhé (celá kniha má padesát stran), textu je tak akorát a jak již bylo řečeno, doplňují ho výstižné obrázky. A pokud máte doma dítko, které nepatří mezi zapálené čtenáře, mohly by ho tyto příběhy na čtení nalákat. Samozřejmě v případě, že jde o fanouška této známé psí smečky!

Mezi knihami najdete hned několik příběhů o Tlapkové patrole. Podle čeho jsem vybírala já? Dcera miluje fenky Sky a Everest. Pokud seriál sledujete, jistě víte, že Everest se objevuje jen v některých epizodách. A v této knize je jedna ze záchranných misí, které se účastnila i ona. Očekávání mé dcerky tak byla naplněna!

Mezinárodní den dětí se blíží a vy můžete vaše ratolesti obdarovat třeba právě touto knihou. Jistě ji ocení všechny děti, které se rády dívají na seriál o Tlapkové patrole – bez ohledu na věk.

Tlapková patrola – Tlapky chrání zvířátka. Egmont: Praha, 2023. 
logo-albatros-media-5162a4e38cf92