Těší se vaše děti na Ježíška? Určitě už se nemohou dočkat, až si na Štědrý den rozbalí své vysněné dárečky. Do Vánoc však ještě pár dnů zbývá, zpříjemněte jim čekání třeba jednou z dětských knih s vánoční tematikou. Na Vánoce vás dokonale naladí novinka nakladatelství Egmont patřící pod největší nakladatelský dům v České republice Albatros Media s názvem Mickeyho kouzelné Vánoce!

Jde o další knihu pohádek z dětmi i dospělými milované Disney edice. Tentokrát v ní však najdete jen několik hlavních hrdinů – na rozdíl od předešlých knih, které jsme vám již dříve představili. Jak je zřejmé i ze samotného názvu (a také z obrázku na titulce), všechny pohádky vypráví o oblíbeném myšákovi a jeho přátelích! Těšit se tedy můžete na Mickeyho, Minnie, Daisy, Donalda, Goofyho a samozřejmě  nechybí ani Pluto.

Uvnitř se ukrývají tři krásné pohádky: Mickeyho vánoční kouzlo, Mickeyho vánoční vzpomínky a Louskáček. Děti v mé rodině  příběhy o myšákovi a jeho přátelích milují, takže jsem ráda, že i tentokrát jsou v knize pohádky, které ještě neznáme. S animovanými hrdiny si zahrajete na Santa Clause a budete místo něj nadělovat vánoční dárky, dále se seznámíte s několika vánočními tradicemi (příprava vánoční výzdoby, zdobení vánočního stromečku, zpívání koled, chystání dárků, pečení cukroví…) a na závěr se vydáte do pohádkového baletu Louskáček.

Jak už to u tohoto typu příběhů bývá, obrovskou předností jsou ilustrace. Pro mnoho z nás jde o hlavní důvod, proč knihu pořizujeme. Obrázky děti lákají a díky nim udrží déle pozornost. Za sebe však musím říct, že zde je opravdu málo textu – oproti jiným podobným knihám, které již máme doma. Děti prohlížením obrázků rozhodně stráví více času, zatímco vy budete mít těch pár větiček na každé stránce hned přečteno. Což jistě oceníte v případě, že máte menší dítka (dvouletá či tříletá). Můžete se věnovat nejen příběhu, ale i obrázkům a pěkně si je společně popsat. I tato kniha je primárně určena dětem od 4 let. Ale nebojte se ji pořídit již dříve. Málo textu a krásné celostránkové obrázky zaručují, že zaujme i menší děti.

Jak jsem již zmínila na začátku recenze, kniha vám i vašim dětem zpříjemní předvánoční čas. Nicméně určitě může být i krásným dárkem od Ježíška! A pokud byste chtěli i nějaké další tipy na předvánoční čtení, nakladatelství Egmont vydalo i jiné sbírky příběhů v podobném duchu: přečtěte si třeba naši recenzi z loňského prosince na Pohádkové Vánoce, kde se setkáte nejen s Mickeym, ale i s dalšími oblíbenými animovanými hrdiny. A doporučit mohu i Vánoční sbírku pohádek, která je u nás doma také velmi oblíbená!

Mickeyho kouzelné Vánoce – kolektiv autorů. Egmont, 2022. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92