Znáte autorku Jules Wake? Knihomolové určitě vědí, že jde o pseudonym oblíbené spisovatelky Julie Caplin. A pokud si její díla rádi přečtete i vy, mám pro vás dobrou zprávu: série S láskou se rozrostla o další román. Po S láskou z Paříže a S láskou z Říma si můžete přečíst i novinku S láskou z Riviéry.

Jak napovídá název, tentokrát vás autorka zavede na jih Francie – na francouzskou Riviéru, kam se společně se svou sestrou a neteří vydá hlavní hrdinka Carrie Hayesová. Sestřina klientka jim na měsíc půjčí svůj luxusní dům. Carrie pracuje jako učitelka dramatické výchovy, může si tedy dovolit odjet na tolik dnů a užít si nezapomenutelné letní prázdniny! Má však před sebou i jeden těžký úkol. Před pár dny ji její přítel Alan požádal o ruku. Carrie samozřejmě souhlasila, ale vše má jeden malý háček: už deset let je vdaná. S manželem se nevídá, několik let ho neviděla, ale svému nastávajícímu se o tom zatím nezmínila – nenašla odvahu. Zbývá tedy jediné řešení, jak se vyhnout problémům: aby si mohla vzít jiného muže, musí se rychle rozvést se současným manželem. A tím není nikdo jiný než slavný herec Richard Maddox. Jenže netuší, kde se pohybuje ani kde bydlí. Jen shodou náhod zjistí, že Richard má natáčet novou romantickou komedii poblíž místa, kam se Carrie se svou rodinou chystá na prázdniny. Jak těžké může být v oblíbené turistické oblasti vypátrat filmový štáb?

I když má Carrie krátce před svatbou, bojuje s nechtěnými myšlenkami: vrací se jí vzpomínky na Richarda. Nedokáže je odehnat a čím dál víc podléhá melancholii. Co by vlastně chtěla? Má milující rodinu i skvělého muže, který s ní chce strávit zbytek života. Proč tedy není šťastná? Proč neprožívá emoční jízdu jako před lety, když si brala Richarda? A proč jí najednou Richard tolik chybí?

„Kdy jsi ho viděla naposled, před sedmi, osmi lety? Teď už ho přece nemůžeš milovat, ne po takové době.“

Nebudu lhát, autorka při výběru témat není příliš originální a v jejích knihách se to hemží jedním klišé za druhým. Jenže i tak si tyto love story zamilujete. Píše totiž způsobem, že si vás v každém ze svých vyprávění po pár stránkách naprosto získá. A ukáže vám, že nesmíte ztrácet víru v dobré konce. Všechny její příběhy mají mnoho společného a jsou si v ledasčem podobné. I když hlavní hrdinové prožívají různá trápení, neztrácejí naději a nakonec skutečně najdou štěstí a samozřejmě i lásku. Knihy, které napíše, představují skvělé odpočinkové čtení a zahřejí vás u srdce. Autorka dokáže dokonale vystihnout pocity postav a vytvořit romantické okamžiky, kterými vás dostane a zrychlí i váš srdeční tep. Mám ráda chemii, kterou umí mezi hlavními hrdiny vytvořit. Tentokrát se můžete těšit na milostný trojúhelník: Carrie totiž ve svých pocitech nemá vůbec jasno… Kterému z mužů dá nakonec přednost? To se samozřejmě dozvíte!

„Ty jsi učitelka z Hertfordshiru a on sexy herec, který žije v Los Angeles. Kdyby si měl vybrat, zůstane se supermodelkou. Tvý šance jsou mizivý.“

Autorka nás už v mnoha knihách přesvědčila (kromě výše zmíněných napsala také sérii Romantické útěky), že umí skvěle vystihnout atmosféru míst, kam zavádí hlavní hrdiny. I tento fakt hraje roli v tom, proč je mezi čtenáři tak oblíbená. I nyní se děj odehrává v kulisách atraktivní destinace: nejen já považuji Francii za jednu z nejkrásnějších zemí. Rozhodně nám má co nabídnout. A o to více jsem si příběh z francouzské Riviéry užila.

Pokud vás recenze oslovila, nenechte si knihu ujít! Ve vašem oblíbeném knihkupectví ji najdete od 9. března. Doporučená cena je 399 Kč, ale na webu nakladatelství Albatros Media ji pořídíte se slevou.

Ukázka:

„Jsi v pořádku?“ zašeptala Angela.
Carrie jen zavrtěla hlavou. Promluvit nedokázala. Ovládl ji strach, ale i vroucné očekávání. Trochu se narovnala. Sama nechápala, jak dokáže navenek předstírat klid, když uvnitř ní právě zuří hurikán.
Jednou k tomu muselo dojít. Vlastně je skoro zázrak, že na něj nenarazila dřív. Vždyť Richard Maddox hrál v jednom trháku za druhým.
Je to už nějaký ten pátek. A ona si vedla dobře, moc dobře. Moc už na něj nemyslela. Nevyhledávala na internetu jeho jméno. Pokaždé odvrátila pohled, když v trafice zahlédla jeho obličej na titulní stránce časopisu. Ani nemrkla, když jí kolegyně v práci vyprávěla o jeho posledním filmu nebo další přihlouplé blonďaté přítelkyni. No tak dobře, ne každá musela být zaručeně hloupá. Proč ale všechny musely být tak nadpřirozeně krásné?
Možná si to všechno jen namlouvala a fakt, že ho uvidí na obrazovce, by s ní ani nehnul. Neviděla ho už osm let. Osm let, deset měsíců a jeden nebo dva dny.
Tak proč se mu tak dlouho vyhýbala? Měla ten přízrak už dávno hodit za hlavu. Až na to, že to nebyl přízrak. Dokonce ani špatný člověk. Jen někdo z její minulosti. Měla se s ním rozloučit už dávno.

S láskou z Riviéry – Jules Wake. Praha: Motto, 2023.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92