8454998445_0378c49645_zTypů spisovatelů může být samozřejmě mnohem víc. Každý z nás však má nějakého jiného v oblibě, ať už kvůli stylu psaní či jiným rysům, které jsou pro jeho oblíbence typické.

1. Spisovatel, který miluje šťastné konce – jedná se o specifický druh spisovatele, kterého má většinou každý čtenář rád. Teda za předpokladu, že mu ještě před domnělým šťastným koncem nezabije oblíbenou postavu. Nemusí se nutně jednat o hlavní postavu, prostě jen o nějakou vedlejší postavu, která autorovi nepřišla důležitá, ale vy jste si ji z nějakého důvodu oblíbili.
2. Spisovatel, který miluje otevřené konce – když se jedná o sérii, budiž, jsme ochotni to překousnout (pokud ji tedy čteme v době, kdy je celá přeložená), ale jakmile se jedná o poslední díl, snad každý čtenář si po dočtení řekne: „Cože? A tohle je jako konec?“ Pak marně obracíme na další stránky a hledáme nějaké vodítko, že nám nějaký vtipálek vytrhl poslední stránku…
3. Spisovatel, který napíná až do poslední stránky – pravděpodobně nejoblíbenější typ spisovatele. Jedná se o takového, jehož knihu nemůžete za žádných okolností odložit. Ani když vám rodiče začínají vyhrožovat, že vám tu knihu seberou, pokud se okamžitě nedojdete najíst. Víte, že by vám ji sebrat nedokázali. O to, jak ta kniha nakonec dopadne, byste se klidně porvali.
4. Spisovatel, který udělá všechno proto, aby vám svou knihou ukradl srdce – a aby vám po přečtení došel dech. Až tak by vás ona kniha vzala. A vy jen bezmocně hledíte na poslední stránku knihy a čekáte, až mu v češtině vyjde další kniha. I když, kvůli němu byste si tu knihu v originále klidně přečetli.
5. Spisovatel, který je tak nemilosrdný, že nejraději ze všeho zabíjí nejen vaše oblíbené, ale také hlavní postavy – a to hned několikrát. Zabije je a pak se stane něco, čím je přivede k životu a až ho zase začnou štvát (vězte, že se to stane brzy), tento postup zopakuje. A dokud bude psát knihy, bude to opakovat i nadále. Za normálních okolností byste toho spisovatele zavrhli, ale… jak byste to mohli udělat, když tak skvěle píše?

Foto:Flickr.com

Autor: Tereza Mikulová