Bez foterKdy jindy než v létě, ve společnosti slunečních paprsků, číst knihy, ze kterých dýchá romantika. Nechte se inspirovat novinkami, které právě přichází na trh. Máme pro vás několik knižních tipů z nakladatelství CooBoo, Host a Motto.

 

 

Léto na druhý pokus – Morgan Matsonová

Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému.
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska.
Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amy a Rogera: Na cestě, vám zase zlomí srdce!

leto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na první pohled – Grégoire Delacourt

Jako každý večer sleduje Arthur Dreyfuss svůj oblíbený seriál, když vtom někdo zaklepe na dveře. V ­trenkách se šmouly jde otevřít a ­nevěří vlastním očím: za dveřmi stojí Scarlett Johanssonová, hollywoodská hvězda, která byla v­ různých anketách několikrát zvolena nejkrásnější ženou světa.

On je dvacetiletý automechanik, žijící osaměle v­ malém vesnickém domku v ­Pikardii. Ona je šestadvacetiletá slavná herečka, která se ocitla v ­nesnázích. Zdá se, že mezi nimi leží celý vesmír, ráno se však koná zázrak: Scarlett je stále u­ Arthura doma!

Prostý milostný příběh? Ne tak docela, tito hrdinové mají šrámy na duši, které se nedají tak snadno vyléčit: on v ­dětství ztratil sestru i­ otce a ­matka propadla alkoholu a­ posléze šílenství. Po ní touží miliony mužů, a­ přesto se cítí sama. Všechny dívky by se jí chtěly podobat, a ­přitom netuší, jak vnější vzhled dokáže ničit život. Být redukována na pouhý objekt touhy totiž může být velmi frustrující.

Grégoire Delacourt ve svém novém románu vypráví o ­křehkosti rodící se lásky a ­o ­tom, jakou moc mají slova: ta, která uzdravují, i ­ta, která ubližují. Pod slupkou zdánlivě přeslazeného románu jako z­ červené knihovny se skrývá příběh o ­povrchnosti vnímání zevnějšku, o ­diktatuře krásy, o ­osamělosti a ­hledání lásky.

prvni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie v pozici stromu – Beáta Matyášová

Lucii v životě všechno vychází…Šťastně se zamiluje a brzy se provdá za muže svých snů. Společně postaví dům a rozhodnou se mít dítě. Jenže to je první věc, která se Lucii nedaří. A když si její muž Robin navíc najde milenku, je s jejich manželstvím konec. Jak se Lucie vyrovná s tím, že je v pětatřiceti letech rozvedená a bezdětná? Jak moc jí v těžkém období pomůže jóga? A jakou inspirací jsou pro ni její sestra a dvě blízké kamarádky?

lucie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mango, láska a kari – Valijah Klásová

Všechny chutě Indie, okořeněné špetkou lásky! Co vás čeká, když se rozhodnete, i přes pochybnosti svého okolí, otevřít si v Čechách obchod s indickým kořením a proniknout do tajů této orientální kuchyně? A co když vám to celé ještě zkomplikuje láska? Kniha Mango, láska a kari začíná přáním mladé manažerky Wali otevřít si obchod s indickým kořením. Na cestě za vysněným cílem musí překonat svou počáteční nedůvěru vůči indické kuchyni, ochutnat do té doby neznámá jídla a k tomu všemu ji ještě zaskočí její city k přitažlivému Pákistánci Shahidovi. Příběh je doprovázen množstvím chutných receptů, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Autorka zde představuje známější, ale i pro našince zcela exotická jídla, prodchnutá vůní garam masaly, kardamomu – královny koření a mnoha dalších exotických chutí.

Mango_mala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: oficiální anotace, foter.com

Autor: Darina Melcherová