Vánoce už klepou na dveře a někteří z nás si marně lámou hlavu nad posledními chybějícími dárky. Pokud patříte taky mezi ty, kteří ještě shánějí dárky, podívejte se na naše tipy. Třeba zde najdete právě ten, který vám zrovna chybí. Pro snadnější přehled jsme je zařadili do kategorií podle toho, pro koho je určen.

Pro maminku, tetu či babičku

large
 

 

 

 

 

 

 
 
Pusinka  od Sophie Hannah je skvělý psychologický thriller, kde o napětí  nečekané zvraty není nouze. Celou dobu si budete klást otázku, na čí straně je vlastně pravda. Je to David, který tvrdí, že se jeho žena zbláznila, když je přesvědčena, že dítě v postýlce není jejich dcera? Nebo je to Alice a skutečně David s jejich dcerou něco provedl?

 

ty-potvore-to-nedaruju
 

 

 

 

 

 

 
 
Tý potvoře to nedaruju – kniha pro milovnice dílka Ďábel nosí Pradu. Autorky zde zakomponovaly vše, co moderní doba nabízí a zavede vás do světa plného módy, sociálních sítí, soukromých vztahů i vztahů na pracovišti.

 

large (1)
 

 

 

 

 

 

 
 
Kniha Výš než v sedmém nebi je citlivě napsaný román, kde se proplétají všechny generace – najdete zde hlavní hrdiny v rozmezí od dvanácti do jednasedmdesáti let. Láska, životní výhry, radosti, ale i zklamání; to jsou hlavní atributy tohoto díla. Očekávejte, že nabídne život takový, jaký skutečně je – jak v té nejkrásnější, tak v té šíleně syrové formě. Každopádně vás jednotliví aktéři, jejich myšlenky a rozhovory chytnou za srdce.

 

large (2)
 

 

 

 

 

 

 
Karolínu Kamberskou znají mnozí z nás z televize. Někteří podle ní už něco uvařili či upekli. Kniha  Karolína – Domácí kuchařka – Štěstí z kuchyně nabízí šest kapitol, v nichž najdete spoustu receptů k různým situacím.

 

Pro tatínka, strýce či dědečka

large (3)
 

 

 

 

 

 

 
 
Frank Schätzing vás ve své knize Breaking News vás přenese do zemí Blízkého východu, kde válečný reportér  Tom Hagen se saží udělat vše pro to, aby zachránil svou pověst. Vše se však zvrtne a on musí bojovat o holý život.

 

large (4)
 

 

 

 

 

 

 
 
Pokud někdo z blízkých bojuje s nadváhou, Břicháč Tom je pro něj ideální knihou. Autor názorně ukazuje různé postupy, díky nimž se mu podařilo zhubnout až o 27 kg.  Kuchařka však nabízí chutné recepty pro celou rodinu, tedy ne jen pro ty, kteří chtějí hubnout.

 

large (8)
 

 

 

 

 

 

 
 
Deníček moderního fotra 2 – aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Touto knihou pobavíte každého mužského, který má děti a ví, co s sebou péče o ně přináší.  Autor zde odhaluje někdy až brutálně upřímným humorem nejrůznější rodičovské problémy.

 

large (5)
 

 

 

 

 

Retro ČS II. – Jak jsme si to (u)žili za reálného socialismu: nechejte starší generaci zavzpomínat nad nádhernými fotkami na staré zlaté časy!

 

Pro malého sourozence

large (6)
 

 

 

 

 

 

 
 
Také vaše sestra ujíždí na Frozen? Pak ji zajisté uděláte radost multifunkční knihou Ledové království – Filmový příběh: vybarvuj, čti si, nalepuj.

 

large (7)

 

 

 

 

 

 

 
 

Zábavné příběhy čtyřlístku – kniha, kterou nemůžete šlápnout vedle. Akorát počítejte s tím, že se o ní bude mladší bratr přetahovat s taťkou, který nad příběhy bude vzpomínat na své mládí.

 

large (9)
 

 

 

 

 

 

 

Jacqueline Wilsonová je známou autorkou dívčích románů. V tomto s názvem Slavná hvězda se malé čtenářky ocitnou v ubytovně pro chudé, kde dostane desetiletá Elsa šanci stát se hvězdou. Bude to však opravdu tak, jak si vždy přála?

 

large (10)

 

 

 

 

 

 

 
 

Nate je určitě vašemu bratrovi dobře známá postavička. Velkej frajer Nate je ve formě je již v pořadí devátou knihu Lincolna Peirceho (autor Deníků malého poseroutky) a v tomto díle bude aktér pomáhat kamarádovi s úkolem. Jenže, nic není, jak se na první pohled zdá a Nate tak zažije nejedno dobrodružství.

 

Pro sourozence v teen věku

large (11)

 

 

 

 

 

 

 
 

Pokud nemůžete svého pubertálního sourozence donutit ani za nic ke čtení, a přesto byste mu chtěli pořídit nějaký ten knižní dárek, je Čurbes Keri Smithové tou nejlepší volbou. Obsahuje nejrůznější kreativní úkoly, na kterém se vyřádí. Nejen sestra, bratr, ale i ostatní členové rodiny.

 

1084

 

 

 

 

 

 

 
 

Vidořád – druhý díl ze sedmidílné série čtenáře chytne a nepustí. Samantha Shannonová si připravila koktejl zvratů, mystična, lidskosti a skrývání před nepřáteli.

 

large (12)

 

 

 

 

 

 

 
 

Já, JůTuber – pro každého správného teenangera, který ujíždí na You Tube.