Některé knihy jsou vzácné kvůli svému obsahu. Jiné kvůli člověku, který je vlastnil. Další kvůli slavnému spisovateli. A co teprve ty, které sám mistr podepsal! Přinášíme vám šest skutečných skvostů.

 

Joseph Heller - hlava XXII. Tuto knihu ve skvělé kondici a původním obalu prodává Chicago Rare Books za 2000 dolarů.

Joseph Heller – hlava XXII. Tuto knihu ve skvělé kondici a původním obalu prodává Chicago Rare Books za 2000 dolarů.

L. N. Tolstoj - Vojna a mír. První anglický překlad jedné z nejslavnějších knih prodává Whitmore Rare Books za 16 500 dolarů.

L. N. Tolstoj – Vojna a mír. První anglický překlad jedné z nejslavnějších knih prodává Whitmore Rare Books za 16 500 dolarů.

John Steinbeck - Neznámému bohu. Jedná se o jeden z 598 prvních výtisků z roku 1933. Koupit ji lze u Aaabooks za 12 195 dolarů.

John Steinbeck – Neznámému bohu. Jedná se o jeden z 598 prvních výtisků z roku 1933. Koupit ji lze u Aaabooks za 12 195 dolarů.

Gaston Leroux - Fantom opery. Jedno ze čtyř prvních vydání lze koupit u Babylon Revisited Rare Books za 25 000 dolarů.

Gaston Leroux – Fantom opery. Jedno ze čtyř prvních vydání lze koupit u Babylon Revisited Rare Books za 25 000 dolarů.

Mark Twain - Dobrodružství Huckleberryho Finna. Skutečný skvost americké literatury s poznámkami a podpisem samotného autora je k sehnání u Seth Kaller za 25 000 dolarů.

Mark Twain – Dobrodružství Huckleberryho Finna. Skutečný skvost americké literatury s poznámkami a podpisem samotného autora je k sehnání u Seth Kaller za 25 000 dolarů.

J. R. R. Tolkien - Pán prstenů. Set této luxusní edice z roku 1963 a Tolkienovým podpisem by zajisté udělala radost každému fanouškovi Froda Pytlíka. Co jim však může radost zkazit, je cena tohoto setu, která se šplhá k 50 000 dolarů a lze sehnat u Tolkien Bookshelf.

J. R. R. Tolkien – Pán prstenů. Set této luxusní edice z roku 1963 a Tolkienovým podpisem by zajisté udělala radost každému fanouškovi Froda Pytlíka. Co jim však může radost zkazit, je cena tohoto setu, která se šplhá k 50 000 dolarů. Sérii lze sehnat u Tolkien Bookshelf.

 

 

Zdroj: tolkienbookshelf.com, sethkaller.com, yesterdaysgallery, aaabooks.com, chicagorare.com, whitmorerarebooks.com