Dnes si po delší době zase představíme knihu pro děti. A potěšíme zejména malé milovníky Tlapkové patroly. Na začátku srpna totiž vyšla další kniha, v níž najdete několik vyprávění o Ryderovi a jeho týmu: Tlapková patrola – 5minutová dobrodružství.

A jaká dobrodružství Rydera, Zumu, Rockyho, Rubbla, Sky, Chase, Marshalla a Everest čekají? Těšit se můžete hned na šest záchranářských akcí s názvy: Tlapky se ženou za zlatem, Tlapky zachraňují Apolla, Tlapky zachraňují pizzu, Tlapky zachraňují basketbalový zápas, Tlapky zachraňují oslavu a Tlapky zachraňují fotbalový zápas.

A nyní se na jednotlivá vyprávění podíváme detailněji: nejprve budou tlapky zachraňovat valoun zlata, který pod závějemi našel zlatokop strýček Otis na Jakeově hoře. Naložil ho do důlního vozíku, jenže ten vylétl z kolejí a zřítil se dolů z kopce. Zvládnou ho tlapky zastavit dřív, než havaruje? Ve druhém vyprávění vystupují superhrdinové – ano, superhrdiny najdete i mezi psy! Jenže i psí superhrdinové se někdy mohou dostat do potíží… A koho požádají o pomoc? Přece Tlapkovou patrolu! A tak se štěňata musí postavit pavoučímu králi, aby zachránila psího superhrdinu Apolla. V dalším příběhu se Ryder a jeho tým pokusí vyřešit šlamastiku, do které se dostane pan Porter se svým vnukem. Chtějí totiž dovézt Jakeovi na Jakeovu horu speciální křupavé těsto na pizzu. Vydají se po klikaté horské cestě, na které však jejich dodávka uklouzne. Dostanou smyk, dodávka prorazí svodidla a zastaví se na okraji vysokého útesu. A tak samozřejmě na pomoc zavolají Rydera a štěňata! V následujícím vyprávění budou tlapky chystat oslavu: Chase má totiž narozeniny! Jenže během příprav dojde k výpadku elektřiny. A bez elektřiny se oslava uspořádat nedá… Jak si s tímto problémem štěňata poradí? A nakonec si tlapky hned ve dvou vyprávěních zasportují: čeká je nejen basketbalový, ale také fotbalový zápas! Co myslíte, porazí tlapky alespoň v jednom ze zmíněných zápasů tým starosty Humdingera?

I tato kniha je určena dětem od 4 let. Já bych řekla, že věkové doporučení zde není úplně důležité, protože potěší především malé čtenáře, kteří znají stejnojmenný seriál. A je samozřejmě na rodičích, kdy ho dětem pustí. Všechny zmíněné příběhy, které v knize najdete, jsou totiž seriálem inspirované. Možná někoho z vás napadne, že děti kniha nebude bavit, když už příběhy o odvážných štěňatech znají z televize. Ale podle mých zkušeností je to přesně naopak: i v naší rodině děti seriál poctivě sledují a přesto si knihu zamilovaly. Navíc většinou se stane, že některou epizodu propásnou. A v takovém případě pro ně příběh v knižním zpracování bude překvapením. Samozřejmě lze knihu pořídit i dětem, které seriál neznají. Alespoň se s hlavními hrdiny seznámí, i když je nesledují v televizi. Potom dokáží držet krok s ostatními dětmi! A zejména malí milovníci pejsků budou jistě nadšení a partu štěňat si oblíbí.

Opět by vám přečtení jakéhokoli z uvedených příběhů nemělo zabrat více než pět minut. Kniha totiž patří do Disney edice 5minutových dobrodružství. Menší děti určitě potěší velké obrázky, které si při čtení mohou prohlížet. A malí školáci ocení větší písmena a malé množství textu na jedné stránce – kniha je tedy vhodná i k prvnímu čtení! Tak si ani vy nenechte ujít příběhy o odvážených štěňatech, která vždy zachrání situaci a podají pomocnou tlapku každému, kdo se ocitne v nouzi.

Tlapková patrola – 5minutová dobrodružství. Egmont: Praha, 2023. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92