Dnes pro vás mám trochu neobvyklý tip na čtení. Patříte k těm, kteří milují příběhy pocházející z animovaného světa Walta Disneyho? Pak by vás mohla oslovit nová Zvířátková sbírka pohádek, jenž vydalo nakladatelství Egmont patřící pod největší nakladatelský dům v České republice Albatros Media.

V knize najdete celkem 18 různých pohádek, které spojuje tematika zvířat. V každé z nich tedy najdete nějakého zvířecího hlavního hrdinu. A nemusíte se bát, že byste příběhy už znali. Všechny jsou totiž zcela nové, jen v nich vystupují vaši staří kamarádi (navazují na známé filmy od Disneyho, ale nekopírují je). O čem tedy jednotlivá vyprávění jsou? Elsa a Anna z Ledového království poznají nového sobího kamaráda. Jak se daří dalmatinům Pongovi a Perditě vychovávat svá štěňata? Musí si stále dávat pozor na Cruellu? Jaké dobrodružství čeká dvě malá lvíčata: Simbu a jeho kamarádku Nalu? Co dobrého tentokrát uvaří Alfredo Linguini s pomocí myšáka Remyho? Do jakého nebezpečí se dostane Mauglí? Co zažije Růženka v lese, když jde pro dřevo? A samozřejmě nesmí chybět ani Mickey a kačer Donald se svými synovci Kulíkem, Dulíkem a Bubíkem. Ti se budou starat o zvířátka na farmě babičky Kačerové. Navštívíte i Stokorcový les: Medvídek Pú a jeho přátelé budou zachraňovat opuštěné káčátko. Jaké nové dobrodružství čeká na oblíbený psí páreček Lady a Trampa? A těšit se můžete např. i na Dumba a jeho kamaráda myšáka Tima, na Dupíka, rybky Nema a Dory, Aristokočky či Pinocchia.

Jak už to tak u pohádek bývá, i tyto jsou v mnohém poučné. Děti poznají, jak důležité je mít pravé přátele, kteří je nikdy nenechají ve štychu. A i když se často naši zvířecí hrdinové dostanou do pořádného nebezpečí, mohu vám slíbit, že nakonec všechno dobře dopadne.

Pokud si myslíte, že tato kniha je určena jen dětem, pak se mýlíte! Vsadím se, že i dospělí si rádi připomenou milované pohádky z dětství. A jistě budete překvapeni, o jaké příběhy a postavy se svět Walta Disneyho od vašeho dětství rozrostl. Primárně je tedy tato sbírka samozřejmě určena právě dětem, jistě jde o ideální dárek pro čtyřleťáky. Nicméně pokud jsou vaše dítka na čtení zvyklá a o knihy mají zájem, nebála bych se ji pořídit i o něco dříve. Je pravda, že pohádky jsou celkem dlouhé (cca desetiminutové), takže mladší děti možná nedokáží udržet tak dlouho pozornost, ale na druhou stranu na každé straně najdete nádherné ilustrace, které si s nimi můžete prohlížet. Myslím, že právě obrázky jsou největší předností všech disneyovských sbírek. Ideálním pomocníkem může tato knížka být i pro malé školáky. Má totiž větší písmena, takže se jim pohádky budou dobře číst. A budou je bavit!

Jestliže vás tato sbírka zaujme, jistě vás potěší informace, že v Disney edici najdete ještě spousta dalších, kterými můžete udělat radost vám i vašim dětem!

Zvířátková sbírka pohádek – kolektiv. Egmont, 2021. 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92