the-swedish-book-cornerPrávě tímto sloganem se pyšní stránka tisicknih.cz. Na první pohled vás upoutá vzhled stránky. Trefnější slovo by možná bylo nevzhled, neboť stránka kromě modrého pruhu, názvu a sloganu neobsahuje nic. Její obsah vlastně vytvoříte až vy tím, že zadáte název knihy, která se vám líbila, a aplikace vám nabídne tisícovku podobných knih.

Ač jsme byli zpočátku jednoduchostí stránky poněkud zaskočeni, musíme uznat, že v závěru je  to vlastně plus. Nemusíte nic složitě vyhledávat, prostě zadáte oblíbenou knihu a vyjede vám seznam 1000 jí podobných. Vyzdvihnout musíme také ihned a snadno dostupnou anotaci knihy – stačí kliknout na malé i vpravo od názvu knihy. 

Jako mínusový vidíme velký počet knih. Přece jen – 1000 publikací je prostě až příliš moc na to, aby se to oné naší zvolené mohlo podobat. Většina děl z tohoto mnohopoložkového seznamu je tak dost odlišná od toho, co se nám líbí a co bychom rádi četli. Za nás tvrdíme, že by stačil několikanásobně menší počet nabízených knih, který by však více souvisel s naším zadaným dílkem. Ale na druhou stranu… Z tisícovky knih si prostě musí vybrat každý.

 
 

Foto: Foter.com/Alexandru Ilie