Dovolené už jsou v plném proudu, přesto si na ni ještě někteří musí počkat. Pokud i vy se do své vysněné destinace chystáte třeba až v srpnu, můžete se na dovolenou zatím alespoň naladit. Třeba díky novému pokračování série Romantické útěky od oblíbené autorky Julie Caplin: Vila v Itálii.

Název knihy vám napoví, do jaké země se podíváte tentokrát: do prosluněné Itálie! Právě tam se vydává i hlavní hrdinka Lia. V nádherné vile v Itálii totiž žije její biologický otec, se kterým by se ráda seznámila. Uvěří italský herec, že Lia je jeho dcerou? Bude mít zájem třeba jen o pouhé setkání s ní? Nebo se výlet do Itálie promění v jedno velké zklamání?

Samozřejmě se můžete těšit i na romantickou linku. Lia totiž nakonec v Itálii najde mnohem více než jen svého otce. Ovšem nic nebude tak jednoduché, jak se vám na první pohled může zdát!

Jak už u této série bývá zvykem, děj je předvídatelný a zápletku odhalíte během několika prvních stránek. Ale mně to vůbec nevadí: i tak mě autorčiny příběhy baví a vždy si je užiji. Nemám problém se do knihy začíst a ráda se k ní po splnění všech povinností zase vracím. Komplikované rodinné vztahy jsou vděčným tématem pro mnoho autorů, často o nich píše i Julie Caplin. A přiznávám: i mě bavilo sledovat, jak se vztah hlavní hrdinky s její (novou) rodinou vyvíjí.

Lia si okamžitě získala mé sympatie. Potěšilo mě, že jde o sebevědomou dívku, která překonává překážky a nenechá se odradit (ani otrávit) lidmi okolo sebe. Nepochybuje o svých cílech a stojí si za svým, nemá strach projevit svůj názor.

Vila v Itálii je už jedenáctým dílem série. Možná si říkáte, že takto početná série vás už nebude bavit – i já se toho občas bojím. Přece jen autorka používá stále stejnou šablonu a jednotlivé příběhy se od sebe příliš neliší. Julie Caplin jen mění místa, kde se její vyprávění odehrávají. Ale zdá se, že to čtenářkám zatím stačí – stejně tak i mně! Líbí se mi, že autorka klade důraz na cestování, lásku a dobré jídlo (kdo by nemiloval italskou kuchyni?). Tato témata totiž (v drobných obměnách) najdete v celé sérii. A já mám hrozně moc ráda, jak autorka jednotlivé destinace popisuje. Proto jsou její příběhy ideálním čtení před dovolenou, protože člověk má hned také chuť cestovat a vydat se na místa, kde se pohybují hlavní hrdinové příběhů.

Věřím, že milovnice románů si ani nejnovější díl této série nenechají ujít. Určitě vás nezklame, tak neváhejte a pusťte se do čtení.

Ukázka:

Říká se, že špatné věci přicházejí po třech. Počínaje dneškem se však Lia Bathurstová oficiálně dostala na číslo pět. Znovu stiskla tlačítko interkomu vestavěného do hrubé kamenné zdi.
Podruhé se z reproduktorů ozval zdánlivě nikomu nepatřící hlas: „Toto je soukromá rezidence. Musíte odejít.“
Hlasivky se jí stáhly zoufalstvím. „Prosím, chtěla bych jen mluvit se signorem Salvatorem. Zabere to jenom chvilku, slibuju.“ Stačilo, když mu poví, že ji posílá Mary Bathurstová, rodným jménem Hardingová, a byla si jistá, že ji přijme. Musel. Přijela za ním koneckonců až do Itálie.
„Pokud si přejete mluvit se signorem Salvatorem, měla byste si domluvit schůzku s jeho manažerem, signorem Knightem.“ Interkom se odmlčel s definitivností, která naznačovala, že pokud Lia zazvoní znovu, tentokrát už to nikdo nezvedne.
Zatraceně. Sesunula se ke zdi a rukou si otřela zpocené čelo. Už v Londýně se ukázalo, že k až příliš pohlednému panu Knightovi by se lépe hodilo jméno pan Budižkničemu, což byl taky důvod, proč nyní stála na prahu malebné růžové vily Ernesta Salvatora.

Vila v Itálii – Julie Caplin. Praha: Cosmopolis, 2024.