Horká novinka nakladatelství Sexy chaotička nám představí příběh, který vypráví o životě mladé dívky, která se v podstatě nesnaží o nic jiného, než být šťastná. O tom jde také v průběhu života nám všem. Každý totiž chceme prožít plnohodnotný život a obklopovat se pouze lidmi a věcmi, které jim dělají dobře.

A na stejné vlně je také naše hlavní hrdinka, mladá dívka Ellie. Tu v poměrně krátkém časovém úseku čekalo tolik změn, že být křehčí osobou, tak už by se asi složila. Nejenže přišla o svou maminku, ale po její smrti se také rozešla se svým dlouholetým přítelem. Tato tlustá čára pro ni na jednu stranu byla osvobozující – mohla začít od znova – ale na druhou stranu se dostala zase do další šlamastiky. Kvůli finanční situaci musela opustit dřívější byt a spokojit se s neútulným a poměrně starým malým bytem, který ji tedy ke štěstí tedy rozhodně nepřidal. Ellie začíná mít pocit, že vše kolem ní je najednou jedna velká katastrofa – bydlí v hrozném bytě, peněz by také brala trochu víc, je bez přítele a ještě k tomu dělá práci, která ji k smrti nebaví … Je jasné, že se něco musí změnit. Ellie musí udělat něco, co jí z tohoto černého bodu posune dál, protože jinak bude neustále nešťastná a utrápená.

Naštěstí pro ni má kolem sebe spoustu supr lidí, kteří ji nenechají v žádné šlamastice. Například její kamarádka si ji vzala na paškál, co se týče vztahů, a vytvořila jí účet na seznamce. Takže kromě starostí práci a bydlení, musí Ellie docházet na „rande naslepo“ a řešit svůj, nyní poměrně nulový, osobní život.

Jak je vidět, nemá to vůbec lehké. V průběhu všech svých pokusů o zlepšení svého života, začne Ellie přicházet na to, co vlastně od života chce, co je pro ni důležité – což je první krok k tomu, aby se opravdu posunula ve svém životě někam na lepší pozici.

Společně s Ellie se tedy podíváme, jak si „poradit se životem“ a nepřijít u toho o rozum..a humor.

Sexy chaotička je příjemnou oddechovou knížkou, kterou si mohou čtenářky zpříjemnit volné odpoledne či večer. Jelikož je kniha psaná velmi jednoduše, kapitoly utíkají jedna za druhou poměrně rychle. Na přečtení příběhu si tedy nebudete muset vyhranit dlouhé hodiny, ale určitě ji přelouskáte během jednoho odpoledne.

Podle anotace jsem od knihy čekala něco malinko jiného, než co bylo nakonec autorkou předloženo. Hned na obálce se dílo přirovnává k velmi známé a populární Bridget Jones – kterou mám mimochodem hodně v oblibě -, takže člověk tak nějak předpokládá, že zde najde potrhlou hrdinku, která bude ověšena humornými událostmi. Což byla na jedné straně pravda, ovšem při celkovém shrnutí, na mě nepůsobila kniha až tak humorné, jako spíš k zamyšlení. Ellie řešila krizové situace, které se v jejím životě naskytly a my jsme se s ní v různých případech mohli i ztotožnit. V podstatě jsme měli v knize takovou ukázku toho, že bychom neměli pouze přežívat, ale náš život žít.

Jelikož jsem od knihy neočekávala nic víc, než že se u ní odreaguju a zsměju, tak mě nijak nezklamala. Ano, četla jsem knih podobného žánru již mnoho – některé byly horší a některé zase lepší – ale v podstatě všechny splnily to, co měly – pobavit.

Ukázka:

„Jste v pohodě?“ zeptá se nakonec, zatímco s rozpačitým úsměvem utírá barovou desku kolem mě vlhkou utěrkou.

Jestli jsem v pohodě? Hm. To je zajímavá otázka. Je den svatého Valentýna a já sedím sama na baroví stoličce, přestože barové stoličky jsou za trest – jestli fakt někdo dokáže elegantně vyšplhat na barovou stoličku nebo z ní slézt, tak ať mi to předvede, protože já nebudu moct jít celý večer na záchod – , a čekám na chlápka, který možná na rande naslepo ani nedorazí. Obličej se mi leskne nervozitou a já si nevzala savé ubrousky. Jejda, už v očích mě začíná štípat pot. Barmanka asi nechce slyšet, co se mi honí hlavou, a tak místo toho vesele přikývnu a objednám si další skleničku (jestli se ten chlápek neobjeví, aspoň si to užiju).

Barmanka se usměje. „Bude stačit bílý víno?“ S úsměvem znovu přikývnu. „Mimochodem, sluší vám to,“ dodá, zatímco mi bez odměřování štědře nalije (za což jsem jí neskonale vděčná).

„Díky.“ Vrhnu na ni rozzářený pohled a bleskne mi hlavou, že sluší stačit nebude. Zatímco opatrně balancuju na půlce zadku, vyhrnu si sukni výš a top stáhnu o trochu níž. O holku, které to jen sluší, nikdo nestojí. „

Sexy chaotička – Lucy Vineová. Jota, 2018.

logo_Jota