LOVE_by_HendroByl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. Verše Karla Hynka Máchy krásně korespondují s dnešními krásnými, květnovými dny. Jsou lákavé i pro svou romantickou atmosféru, a proto jsme pro vás vybrali ty nejromantičtější knihy, které by měla přečíst každá romantická duše.

 

Překroč svůj stín – Katie McGarry

Hlavní hrdinka Echo patřila mezi nejpopulárnější holky ve škole. Jednoho dne však přišla s jizvami na rukou a všichni se snažili dozvědět, co se jí stalo. Ráda by to věděla i sama hrdinka, bohužel si nedokáže vzpomenout a stává se z ní outsider. Při doučování se seznámí s Noemem, který má pověst frajírka a sukničkáře. Oba dva jsou naprosto rozdílní, avšak postupem času si uvědomují, že mají toho spoustu společného. Tak třeba tragédii v rodině. Echo se snaží Noema si příliš nepřipustit k tělu, přestože ji to k němu velmi přitahuje. Snaží se totiž získat zpět svůj starý život a je si vědoma toho, že kdyby si začala s tímto proutníkem, je to pro ni společenská sebevražda. Jak vše dopadne, jaká tajemství v sobě oba hrdinové nesou a zda Echo skutečně překročí svůj stín, se dozvíte po přečtení této romantické knihy.

A co když je to pravda? MarcLevy

Kniha vydána v polovině roku 2013 je známa spíše pro své filmové zpracování s Markem Ruffalem a ReeseWitherspoon v hlavních rolích. Děj probíhá v San Francisku, kde se mladý architekt Arthur přistěhuje do pronajatého bytu. Šok ho čeká, když se před ním zjeví žena a tvrdí, že byt je její a požaduje, ať tento cizinec okamžitě odejde. Po chvíli však vychází najevo, že tato žena, Lauren, není živá, ale je pouze duch. Její živé ja se nachází v nemocnici v hlubokém kómatu po autonehodě. Oba dva ,,nájemnící“ se postupně sbližují a zamilovávají se do sebe, je zde však problém – co se stane, jestli se podaří spojit ducha Lauren s jejím tělem?

 Poprvé – Joy Fieldingová

Přestože se tato slavná autorka zaměřuje především na thrillery, jedna její kniha je plná lásky. Jedná se právě o knihu poprvé. Na první pohled spokojená rodina – pětatřicetiletá úspěšná Mattie, její atraktivní manžel Jake a jejich dospívající dcera. Nic však není tak, jak se na první pohled zdá. Jake střídá milenky jak na běžícím pásu, Mattie to ale přehlíží. Jednou se však do Jake do jedné z milenek zamiluje a k ní se taky přestěhuje. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, že je fatálně nemocná. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil a od tohoto okamžiku je vše jinak. Po šestnácti letech manželství, kdy oba svou lásku jeden k druhému jen hráli, si začínají uvědomovat, co jeden pro druhého znamenají…

 Pýcha a předsudek – Jane Austenová

Klasické dílo anglické literatury, které by měla znát každá žena. Vydejte se do Anglie zpět do 18. století . Matka vede svých pět dcer k tomu, že šťastné budou tehdy, až se provdají za bohatého ženicha. Jedna z dcer, Elizabeth, je krásná, inteligentní dívka, která se touží provdat. Své srdce však dá jen tomu , kdo ji bude milovat z čisté lásky. Když se do protějšího domu nastěhuje pan Darcy, Elizabeth se domnívá, že jde pouze o dalšího nafoukaného a arogantního sobce. Jenže její nenávist k němu se později začne měnit v lásku a v panu Darcym vidí i jiné, tentokrát již kladné vlastnosti.

 Trilogie Padesát odstínů šedi, temnoty a svobody – E. L. James

Na závěr nesmíme zapomenout zmínit knihy, které přečtete jedním dechem. A to i přesto, že dohromady mají bezmála 2000 stran. Slavná ,,Padesátka“ se stala bestsellerem a zařadila se mezi nejčtenější knihy. Vztah mladé studentky Anastazie a úspěšného podnikatele Christiana je původně založen pouze na sexu. Postupně se však oba lépe poznávají, a přestože se Anastazie do Christiana začíná zamilovávat, stále ji děsí. Má totiž své temné stránky, které si s sebou přináší z minulosti. I když je zde spoustu lechtivých scén a sexuálních praktik, popsané skutečně do detailu, tak zde nechybí ani romantika, která se táhne jako stříbrná nit každou ze tří knih.

A jaká je nejromantičtější kniha podle vás? Podělte se s námi o vaše názory na Facebooku.