A jsme tady znovu, tentokrát s knihami, který vyšly v dubnu.

kat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

John Green – Příliš mnoho Kateřin

Colin byl odjakživa mimořádně chytrý. Jenže pomůže mu genialita k tomu, aby se dočkal štěstí v lásce? Zatím všechny Kateřiny se s ním rozešly. Snad by měl na Shakespeara radši zapomenout?!
Je léto a Collinovi skončila škola. Už zase je sám a bolí to. Ale třeba je to taky úžasná příležitost. Možná by měl vzít život do svých rukou a vyrazit na prázdninovou cestu…

John Green, brilantní, vtipný a palčivě upřímný autor bestsellerů, inspiroval svými díly novou generaci čtenářů.

 

1011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juli Zeh – Pod vodou

Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti.

Herečka Jola přijela se svým partnerem Theem na ostrov, aby se připravila na další roli. Když pozná Svena, nevinný flirt se promění ve smrtonosný milostný trojúhelník, který zboří všechna pravidla.

Sven opustil Německo, žije na ostrově a pracuje jako instruktor potápění. Jeho heslo zní: nepleť se do problémů jiných lidí. Teď zjistí, jaké to je změnit se ze svědka ve spoluviníka. A pochopí, že se stal součástí vražedné hry, ve které téměř neměl šanci uspět.

Román Pod vodou je mistrně zkonstruovaný psychologický thriller, v němž čtenář stejně jako Sven ztrácí veškeré jistoty. Juli Zeh se podařilo napsat skvostné, střízlivé komorní drama o svobodné vůli, odsuzování druhých, vině a moci.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--018--l--3--l--3--l--0183394-23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jo Nesbo – Policie

Policie – to je název desátého dílu série o detektivu Harrym Holeovi, kterou píše Jo Nesbo.
S Harrym jste se již seznámili v předchozích dílech z nichž nejúspěšnější jsou např.Levhart, Netopýr, Spasitel či Sněhulák.

Kam nás zavede detektivní román Policie?
Jsme v Oslu a situace je hrozivá. Policie nálehavě potřebuje Harryho Holea. Vrah se toulá městem a vytrvale pronásleduje své oběti. Vymyslel si šílený plán. Na místech, kde byly spáchány ty nejhorší nevyřešené zločiny, jsou nacházeni zavraždění policisté, kteří měli zločiny vyřešit. Vypadá to, jako by neznámý vrah trestal policii za špatnou práci. Vraždy jsou velice brutální a reakce médií přímo hysterická. Je čas, aby Harry Hole přišel na scénu…

Jenže tentokrát Harry nemůže pomoci. Po celá dlouhá léta sloužil norské policii a byl motorem vyšetřování každého velkého kriminálního případu. Jeho pracovní soustředění a brilantní uvažování zachránily životy bezpočtu lidí.
Ale právě teď Harry a ti, které miluje nejvíc, čelí strašlivému nebezpečí. Komisař není v pozici, aby kohokoliv ochránil.
A nejméně ze všech sám sebe…

audio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paulo Coelho – Nevěra

Nevěra – audiokniha obsahuje nahrávku podle stejnojmenné knihy, jejímž autorem je Paulo Coelho. Čte Jana Stryková.
„Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe.“
Linda vede zdánlivě dokonalý život: má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama místo štěstí už dlouho cítí apatii a nudu.
A právě tehdy se po letech setkává se svou studentskou láskou, nyní úspěšným politikem. Jediný den, přesahující všechny její dosavadní zkušenosti, rázem staví život do zcela nového světla…

image_14738_19_v1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Saudek – Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec

Život jako bestseller – syrová zpověď světově proslulého českého fotografa. Autorská kniha, ilustrovaná černobílými fotografiemi z počátků Saudkovy tvorby, podává neotřelý pohled na umělcův život a lidi, kteří jím prošli. Saudek vzpomíná způsobem sobě vlastním: „Byla panna – a já zelený jak její chatrný kabátek. Byl jsem živoucí eiaculatio praecox – podceňovaný všemi kolemjdoucími, co míjeli vyspělou cvičenku prostných lásky a vedle jakýs utřinos, žabař – být to na úrodné Hané, byl bych označen ‚takové malé šulin‘.“

zatocit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sohere Rokedová – Jak zatočit s únavou

Zbavte se únavy a budete se cítit skvěle jednou provždy
Inspirativní kniha prvotřídní holistické lékařky vás krok za krokem naučí, jak dramaticky pozvednout svou energii, abyste už nikdy nepoznali únavu.
• Potřebujete šálek kávy nebo čaje, abyste se ráno nebo i přes den probrali?
• Cítíte se vyčerpaní, aniž by to mělo nějaký konkrétní důvod?
• Padáte na konci dne únavou a v pátek býváte totálně vystresovaní?
Jestliže na kteroukoli z těchto otázek odpovíte ano, je nejvyšší čas převzít odpovědnost za své zdraví tělesné i duševní a s konečnou platností „zatočit s únavou“.
Autorka knihy dr. Sohère Rokedová je jedna z mála praktických lékařek a lékařů v Británii, kteří se opírají o vzdělání v klasické i celostní medicíně. Její stoprocentně účinný, praktický a všem dostupný návod vám pomůže:
• Zvolit si správnou stravu a začít cvičit, abyste si doplnili zásoby fyzické i duševní energie.
• Objevit ty nejlepší doplňky výživy, po nichž se budete cítit báječně a omládnete navenek i uvnitř.
• Vyvážit hormony v těle a upevnit zdraví zažívací soustavy, aby vám po všech stránkách bylo zase skvěle.
Kniha Jak zatočit s únavou:
• obsahuje podrobný program třítýdenní energetické očisty, jež čtenáři umožní nastartovat pozitivní změny v jeho životě
• měla by se stát důležitou příručkou pro lékaře i terapeuty, kterým skutečně záleží na zdraví svých pacientů
• předkládá přehledný, praktický návod pro pracovně vytížené lidi, podložený autorčinými zkušenostmi a úspěchy v léčbě únavy i jiných potíží a nemocí

 

Zdroj: Oficiální anotace.