19022203_1588350254510884_228553546_nDo Vášnivé série od Christiny Lauren přibyl nový, čtvrtý, příběh o London a Lukovi. S oběma hrdiny jsme se už dříve trochu seznámili díky předchozím dílům, kde tvořili kamarády (v případě London) a bývalé přítele (Miin bývalý Luke). To nám v tomto díle pomohlo k dotvoření jejich minulosti a charakteru a také k celkově lepšímu pochopení děje.

London není obyčejná křehká dívka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pracuje jako barmanka, ve svém volném čase ráda surfuje a se vztahy to nemá jednoduché. Odjakživa byla typem věrné holky, která se chová podle pravidel. Když ale člověk zažije zklamání, změní ho to. A v tomto svém životním období potkává Luka. Od prvního pohledu je jasné, že to bude egoista, který střídá holky jako ponožky. Takže přesný opak London.  Když jedno odpoledne obsluhuje Luka, přeskočí mezi nimi jiskra, a i když London ví, že on nestojí o žádný stálý vztah, ale spíš o známost na jednu noc, něco se v ní zlomí a i ona si řekne, že má přeci právo na ,,jednorázovku“.  Ve svém rychlém seznamování přeskočí část oťukávání, spřátelení a skočí rovnou do té poslední části.

Jenže když se z jedné noci najednou stanou o několik dní později noci dvě, a pak i celý víkend, je jasné, že  vymezený plán začíná mít své trhliny. Čím dál víc to začíná vypadat, že jejich prvotní postoje vůči jejich ,,vztahu“ se začínají měnit, a že se tak nenapravitelnému sukničkáři Lukovi někdo konečně dostal na kobylku, a na druhou stranu, že London si začíná užívat tajů volného vztahu. Oba dva se tak vydají na velmi tenký led, který dá oběma pěkně zabrat.

Vášnivý lhář je čtvrtým pokračováním Vášnivé série a já jsem na něj byla velmi zvědavá. Zatím se mi všechny díly líbily a ačkoliv jsem si kvůli prvnímu dílu udělala na Luka celkem negativní pohled, v tomto díle ho autorky vykreslily zcela z jiného úhlu a čtenář díky tomu mohl lépe pochopit jeho charakter a něčím si ho i oblíbit. Je velmi osvěžující, že je v každém příběhu zcela jiná zápletka i charaktery hlavních hrdinů – je tak vidět, že si autorky při psaní se vším velmi pohrály, což se ve finále podepíše na vtipných scénách, dobrému spádu a celkové atmosféře v příběhu . Co dělalo v příběhu (alespoň pro mě) velkou pozitivní část, byly slovní potyčky mezi hlavními hrdiny. Jejich škádlení a neustálé hašteření se, jak do příběhu, tak do jejich vztahu, dokonale hodilo.

Obě autorky – pod pseudonymem Christina Lauren – opět vytvořily romantický příběh s lehce pikantními scénami, který ocení každá čtenářka, která má ráda právě tento žánr. Protože právě takovýchto knih – které čtete s jistotou dobrého a romantického konce – není v knihovně nikdy dost.

Ukázka:

,,Ty se jmenuješ London?“ zeptám se tiše, srdce mi buší a snažím se vzpomenout si, kolikrát jsem jí včera řekl špatným jménem.
Ve tvářích se jí objeví ďolíčky a po chvilce vykouzlí široký úsměv. ,,Jojo.“ 
,,Tys mě nechala, abych ti říkal špatným jménem?“ křením se od ucha k uchu. 
,,O nic nešlo,“ vysvětlí jednoduše. ,,To důležitý jsi zmáknul.

 

Vášnivý lhář – Christina Lauren. Jota, 2017.

logo_Jota