ColoursofostravaJste zvyklí, že na Colours of Ostrava se vlníte v rytmu hudby, občas zajdete na nějaký workshop či zhlédnete film? Tak letos svůj objekt zájmu můžete nasměrovat i na další scénu s poezií. Tento rok poprvé dostane na této akci prostor poezie v nejrůznějších podobách a potrvá od pátku 17. 7. do neděle 20. 7. Představí se básníci z celé České republiky jako Petr Hruška, Ivan Motýl, Lydie Romanská a mnoho dalších. Vystoupí také americká šampionka ve slam poetry – Iyeoky. ,,Při sestavování programu bylo naším cílem konfrontovat odlišné přístupy k poetické tvorbě – od solitérního a intimního čtení, až po propojení s hudbou. Nebude chybět slam poetry nebo improvizovaná forma, v níž si básníci až před diváky vylosují hudebníka, s nímž budou společně improvizovat,” říká autorka projektu a dramaturgyně Poetické scény Blanka Fišerová.

Rovněž se můžete těšit na přenosné knihovničky, do kterých můžete donést nepotřebnou knihu a vyměnit ji za nějakou, která se vám bude líbit. Tato akce je organizována Knihovnou města Ostravy, která do této knihovničky poskytne i své knihy vyřazené z fondu.

Prostor dostanou také návštěvníci festivalu. Ti budou moci přečíst přímo na pódiu vlastní tvorbu nebo báseň z projektu zvaného guerilla poetring. Jeho smyslem je ukrývání papírů či útržků papírů s básničkami, následně nafocení místa, kde je báseň ukrytá a zveřejnění těchto fotografií na Facebooku. Samotný guerilla poetring bude probíhat v celém areálu Clours of Ostrava. Můžete se do něj zapojit zde: facebook.com/guerillapoetring

Zúčastníte se festivalu? Napište nám na náš Facebook nebo do komentářů níže.