Společnost Green Chair Press přichází s řadou miniaturních knížek, které se vejdou do dlaně vaší ruky. Každá kniha je velká tak, jako krabička od sirek a také je v těchto speciálně, ručně vyráběných krabičkách dodávána.  Všechny tituly jsou ilustrované a samozřejmě hodně zkrácené.

Kniha se nese v duchu německého umělce Josepha Beuyse, který byl zvyklý svůj klavír a violoncello obalovat a poté polepovat červeným křížem. Tvrdil, že červený kříž znamená nebezpečí, kterému lidé musí čelit, zatímco mlčí.

Kniha se nese v duchu německého umělce Josepha Beuyse, který byl zvyklý svůj klavír a violoncello obalovat a poté polepovat červeným křížem. Tvrdil, že červený kříž znamená nebezpečí, kterému lidé musí čelit, zatímco jsou nuceni mlčet.

0232_0001_BookInside

 

Kniha Vnímání.   Zobrazuje malby Claude Moneta ze sekce ,,leknín". Tato kniha zobrazuje průběh a změnu obrazů v čase a má zdůraznit, jak radikálně se mění vnímání toho, co vidíme.

Kniha Vnímání. Zobrazuje malby Claude Moneta ze sekce ,,leknín“. Tato kniha zobrazuje průběh a změnu obrazů v čase a má zdůraznit, jak radikálně se mění vnímání toho, co vidíme.

 

 

0230_0000_front

 

 

 

 

 

 

 

 

Pýcha a předsudek v krabičce od zápalek. Většina ilustrací pochází od Hugha Thompsona, který ilustroval tuto knihu roku 1894. Kniha je samozřejmě radikálně okleštěná a kresby jsou trošičku pozměněny.

Pýcha a předsudek v krabičce od zápalek. Většina ilustrací pochází od Hugha Thompsona, který ilustroval tuto knihu roku 1894. Kniha je samozřejmě radikálně okleštěná a kresby jsou trošičku pozměněny.

0228-0003_spread2

0228-0001_spread4

 

 

Tato ručně vyrobená knížečka, nebo spíše leporelo,  zobrazuje autorovu černou kočku Leilu. Originálními ilustracemi ji zachytil při nejrůznějších činnostech.

Tato ručně vyrobená knížečka, nebo spíše leporelo, zobrazuje autorovu černou kočku Leilu. Originálními ilustracemi ji zachytil při nejrůznějších činnostech.

 

 

 

 

 

 

 

catku_0001_front

 

 

 

 

Kniha je nazvána výstižně - Léto ve Vermontu. Je inspirována autorovým měsíčním pobytem u sestry ve výše zmíněném městě.

Kniha je nazvána výstižně – Léto ve Vermontu. Je inspirována autorovým měsíčním pobytem u sestry ve výše zmíněném městě.

summer-in-vermont_page8

summer-in-vermont_mapfold

 

 

Určitě každý zná provázkovou hru, neboli ,,přebírání", kterou jsme hráli jako malé děti. Kniha vysvětluje, jak vyrobit z provázků kolébku.

Určitě každý zná provázkovou hru, neboli ,,přebírání“, kterou jsme hráli jako malé děti. Kniha vysvětluje, jak vyrobit z provázků kolébku.

cc_0000_2

 

 

 

 
Zdroj: greenchairpress.com