14518475_1316465735032672_2114695416_nPřátelství mezi opačnými pohlavími patří odjakživa mezi jeden z nejkomplikovanějších vztahů vůbec. Jsou sice dvojice, které pojí několikaleté přátelství, aniž by jim to cokoliv narušilo, ale na druhou stranu podle mnohých pouze čisté přátelství mezi mužem ženou neexistuje. Vždycky prý totiž alespoň jeden z nich touží po něčem víc a doufá, že v průběhu času k tomu dojde i druhá polovička.

Každého tato situace v životě určitě potkala – vždyť kamarádství je jen malý krůček od toho se do někoho zamilovat – a stejně tak je i hojný počet příběhů, které toto téma rozebírají, a právě jeden takový je i nový příběh od Carrie Elks, Jednou tě najdu.

Když Hanna potká Richarda, okamžitě je oběma jasné, že nezůstane pouze u jednoho setkání. Stanou se z nich přátelé a během let pouto mezi nimi čím dál více sílí. Jako správní kamarádi o sobě ví snad úplně všechno a vzájemně si sdělují všechna svá trápení i úspěchy. A právě nyní přichází na řadu ona ošemetná otázka : Může být mezi mužem a ženou pouze přátelství?

A jak se zde ukáže, nemůže. Hannu a Richarda to k sobě začne táhnout docela jinak než jenom jako dva kamarády a oni nechají volný průchod svým citům. Zjišťují, že jim to spolu klape i jako partnerům a oba začnou prožívat zamilované období. Všechno se tak začalo vyvíjet pro tuto dvojici velmi dobrým směrem. Naneštěstí osud pro ně měl v tuto chvíli trochu jiné plány, takže jednoho dne zůstal Richard se zlomeným srdcem.

14569552_1316465841699328_971111757_n

Jeho etapa s Hannou ale tímto rozhodně neskončila. Během dalších let na sebe stále nemohli zapomenout, a i když byli s někým jiným, stále je to k sobě táhlo a oni tak sem tam svůj vztah opět (na jednu noc) obnovili. A když se pak u něj jednoho dne Hanna objeví v kanceláří s nečekanou novinkou, vše se ještě více zkomplikuje.

Romantické knihy jsou mezi čtenářkami velmi oblíbené a vyhledávané, a proto jsem byla velmi zvědavá, jaká tato novinka bude. Jako první mě na knize upoutalo to, že je psána ze dvou časových pohledů – z přítomnosti a minulosti – a vše se krásně prolíná, takže se postupně dovídáme, jak se Hanna s Richardem seznámili, co spolu zažili a i to, jak se rozcházeli a znovu dávali dohromady v průběhu několika let.

Na začátku se dozvídáme, jak jsou na tom se vztahem teď a také onu zásadní informaci, která podstatně ovlivní jejich budoucnost. Během dalších kapitol se podíváme do jejich minulosti, až se postupně dostaneme do jejich současné situace a budeme sledovat, jak se bude vše vyvíjet nyní.  Konec příběhu sice nepatří mezi nečekaná zakončení podobně laděných knih, ale u příběhů těchto žánrů s tím čtenář víceméně počítá.

Jednou tě najdu je knížka, kterou ocení každý čtenář na volné chvíle a relaxaci. Příběh celkově patří mezi takový zlatý střed, který rozhodně splní vaše očekávání, jak už svou romantickou stránkou, tak i tou humornou.

Ukázka:

„Richarde, “ začala překvapivě pevným hlasem. To zvládne. Dokáže mu povědět pravdu.

A pak odsud vypadne, jak nejrychleji to půjde.

Nastoupí zpátky do letadla.

A vrátí se domů.

Domů k němu.

„Richarde, máme spolu dítě.“

Carrie Elks – Jednou tě najdu. Ikar, 2016.

logo DK