18072766_1534127349933175_1489629233_nMilovníci Harryho Pottera pozor. V knihkupectvích se objevila nová kniha, která zapadá do magického světa čar a kouzelníků. Fantastická zvířata a kde je najít se opírá o život Mloka Scamandra, který právě přijíždí do New Yorku s velmi zvláštním kufrem po svém boku. Pro ,,mudlovského“ kolemjdoucího by toto malé zavazadlo nemělo nějaký větší význam, ale pro Mloka je jeho tajemný kufřík velký poklad. Nosí si v něm totiž sebou  plno různorodých kouzelných zvířátek.

Jeho cestování je rapidně narušeno, když si náhodou prohodí svůj kouzelný kufřík s úplně obyčejným kufrem ještě obyčejnějšího mudly Jacoba. Sled nešťastných náhod ještě pokračuje a to jak u Mloka, tak i u Jacoba. Mlok je kvůli svému divnému chování odveden bývalou bystrozorkou Porpentinou na Ministerstvo kouzel. Zde se k jeho smůle dozvídá, že jedním ze zákonů čarodějů je zákaz držení magických tvorů. Těch tvorů, které se právě v tutéž dobu dostaly z tajemného kufru, který má u sebe nic netušící mudla.

Je tedy jasné, že problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Celý tento zmatek se ale odehrává na v pozadí ještě rozsáhlejšího problému. V New Yorku totiž dochází k vraždám, které by mohly zapříčinit odhalení utajovaného kouzelnického světa. Milovníci čar, kouzel, napětí a dobrodružství se tedy mají rozhodně na co těšit.

Už v názvu knihy, kde stojí původní scénář, je jasné, že styl, který v této knize najdeme, bude zcela jiný než v sérii o Bradavicích. Ze začátku jsem si na psaní formou scénáře musela zvyknout. Mám totiž v knihách ráda právě ony dlouhé popisy prostředí,  jednotlivých postav, jejich charakterů apod. Čtenář se tak může ještě lépe dostat do děje a se vším se seznámit. O to jsem tu byla docela ochuzena, nicméně i tak se mi kniha líbila. Rowlingová opět nezklamala a vytvořila další příběh, který čtenáře nutí čít dál a dál. Jsem moc zvědavá na další díly (mají být ještě 4), jelikož se v nich autorka vrátí k velmi významné postavě z Harryho Pottera, Brumbálovi, a k oné rozepři s Grindewladem.

18012633_1534127376599839_472401361_o

Fantastická zvířata čtenáře na první pohled upoutají už samotnou obálkou, která se graficky opravdu povedla. Tmavě modrý podklad dává dokonale vyniknout zlatému písmu a i vnitřní ilustrace čtenáře potěší. Kniha je nabitá akcí, nečekanými zvraty a postavami, které si zamilujete. Pokud ještě váháte, zda se od knihy pustit, neváhejte a přečtěte si ji. Stojí za to!

PS: Podle scénáře byl natočen stejnojmenný film, který si rozhodně nenechte ujít.

Ukázka:

 ,,Jacob se řítí dolů po schůdkách do kufru, a jak padá, naráží do různých předmětů, přístrojů a lahviček. Zjistí, že se nachází v malé dřevěné kůlničce, ve které je polní lůžko, výstroj do stropů a na stěnách visí rozličné náčiní. V dřevěných skříňkách jsou provazy, sítě a nádoby na vzorky. Na stole leží velmi starý psací stroj, rukopis na hromádce a starověký bestiář. Na polici stojí v řadě rostliny v květináčích. Velká truhla slouží jako lékárnička a obsahuje řady pilulek a tablet, injekčních stříkaček a lahviček. „

 

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář) – J.K.Rowling. Albatrosmedia, 2017.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92