Dnes bych vám ráda představila knihu, o kterou jste si mohli zahrát i v naší nedávné soutěži. Jde o druhý díl série Hřiště lásky od mladé české autorky M. K. HardyTanec za odpuštění. Znát můžete i další její knihy jako např. Knihomolka, Hacker či Hudba z vedlejšího kupé.

Pokud jste četli první díl zmíněné série nazvaný Haka za lilii, tak už určitě dobře víte, co od autorky očekávat. Jde o lechtivé čtení, které si užijí příznivci erotických románů. Romantika, erotika, sportovci, ragby… Na vše se můžete těšit! Zní to lákavě? První díl měl mezi čtenáři velmi dobré ohlasy a já věřím, že i druhý si povede stejně. Obě knihy na sebe volně navazují a určitě je lepší znát děj první z nich, takže jak už je mým zvykem, opět doporučuji číst pěkně postupně. Setkáte se s hrdiny, které už budete dobře znát, zjistíte, jak se dál vyvíjí vztah mezi Lilly a Alexem (hlavními hrdiny z prvního dílu) a seznámíte se i s novými postavami.

Ústředními hrdiny jsou tentokrát Jack a Riley. Oba mají spoustu problémů, se kterými se potýkají. Jack řeší svůj zdravotní stav, kvůli kterému se musí vzdát toho, co ho nejvíc naplňuje. Věřte, že pro vrcholového sportovce je to skutečně šílená situace! Navíc mu život neustále komplikuje bulvár… Riley je studentka, snaží se dodělat školu a zároveň musí řešit problémy, před kterými utekl její bratr. Oba tedy mají zcela jiné starosti a na lásku jim nezbývá čas. Jenže něco je k sobě přitahuje. Oba by potřebovali někoho, o koho by se mohli opřít. Bude jejich vztah jen krátkodobou záležitostí? Nebo konečně najdou vytoužené štěstí?

Autorka napsala další příběh z originálního prostředí o dvou lidech, kteří se musí vypořádat s různými životními nástrahami. Ať už si vaše sympatie získá kterýkoli z nich, věřím, že se od čtení nebudete moci odtrhnout. Mě více oslovila postava Jacka, těšila jsem se na něj už po přečtení prvního dílu, ale vy to samozřejmě můžete mít jinak. S Riley jsem úplně nesouzněla, ale vztah jsem jim oběma přála. Chybovat je lidské, o čemž se přesvědčí i naši hlavní hrdinové. Důležité však je, zda si své chyby nakonec uvědomí… A vy uvidíte, že lepší je včas odhalit pravdu, protože všechna tajemství bývají odhalena právě v okamžiku, kdy se to nejméně hodí.

Oceňuji, že se autorka do vyprávění nebojí zapojit i vážná témata, zároveň v knize nechybí ani humorné situace. Zkrátka děj je v tomto ohledu příjemně vyvážený, protože i v reálném světě nás potkává to dobré i to špatné. Děj je svižný a pokud máte podobné příběhy rádi, budete mít knihu přečtenou za chvilku. Styl psaní a koncept série mi připomíná díla od německé autorky Mony Kasten (např. série Začít znovu). Pokud tedy máte tuto spisovatelku v oblibě, určitě vyzkoušejte i sérii Hřiště lásky. Závěr druhého dílu naznačuje, že bychom se mohli dočkat i dalšího pokračování s jinou ústřední dvojicí. Já se do případného pokračování určitě pustím!

Ukázka:

„Mluvíš, jako kdybych byl na odpis. Tak špatné to se mnou není.“ Rozhodně to se mnou tak špatné nebylo. Jasně, tělo mě bolelo, hraju rugby, sakra! Občas mi natírala záda něčím proti bolesti nebo mi měnila ledy, takže věděla, že úplně ok nejsem, ale přeháněla. Každej doktor by mi řekl, že musím trochu vydržet, když hraju za All Blacks, proto jsem nikdy nikam nešel. Ještě bych narazil na idiota, kterej by mě kvůli pár chvílím, kdy necítím palec a ukazováček, chtěl poslat na lavičku, jen aby si kryl vlastní záda, to tak.
„Je to čím dál horší, a ty si odmítáš přiznat, že je něco špatně. Co mám podle tebe dělat? Čekat, až se jednoho dne nepostavíš na nohy jen kvůli tomu, že jsi nebyl ochotný dojít k doktorovi a něco se sebou dělat? Jen kvůli tomu, že se nejsi schopný alespoň na chvíli přestat honit po hřišti?“ Poslední věta byla jako rána na solár.
„Takže pokud bych ochrnul, nechtěla bys se mnou být?“ Lydia nakrčila obočí a popotáhla, než se na mě rozkřičela.

Tanec za odpuštění – M. K. Hardy. Praha: Cosmopolis, 2023.