15240217_1377774978901747_567326938_nNakladatelství XYZ pod společností Albatrosmedia vydalo letos na podzim knižní novinku od americké spisovatelky Connie Kostel Spittler, která má kořeny u nás v České Republice.

Hned v úvodu tuto knihu také věnuje všem ženám v České republice, což příjemně naladí na četbu příběhu.

Erotický knižní klub má nejen krásnou obálku ve stylu vintage, ale také tajuplný příběh, který láká čtenáře svou originalitou. Spojí se tu totiž ty nejlepší věci, které autorka tohoto žánru mohla vybrat. Knihy, magie, bylinky a detektivní zápletka – čímž může také zaujmout širší publikum čtenářů.

Příběh nás zavede do Kalifornie – přesněji řečeno do jednoho malého městečka v ní. Toto městečko a jeho obyvatelé se nám v prvních kapitolách jeví z pohledu nadšenkyně do knih, která ráda tvoří ženské knižní kluby a zapůjčuje do nich různé knihy. A tak se Lily McFaeová dostává i sem, do tohoto městečka, aby zde pomohla založit knižní klub. Její zážitky, povinnosti, strasti i záliby se před námi v průběhu příběhu otevírají a my tak můžeme ještě lépe nahlédnout do Lilyina života.

Tato dějová linie ale není jediná, se kterou se budeme setkávat. Hned v úvodu nás autorka zavede do roku 1500 n. l. za vévodkyní z Jardinu, která stojí za existencí legendární tajuplné Léčivé knihy. Její strany jsou popsány všemožnými recepty, postupy a výsledky bylinným rozvarů a lektvarů. Vévodkyně v ní zdokumentovala všechno vědění, které o bylinkách mohla přebrat od náhodného cikána, kterého potkala, aby tato moudra mohla putovat dál. Ovšem nechtěla, aby tato kniha byla přístupná zcela všem – vytvořila ji přeci ona, a tak na ni má právo jen rodina… Ve vyšším věku se tak rozhodla Léčivou knihu ukrýt před zvědavci a také před lidmi, pro které by nic neznamenala a její osud by tak nebyl valný. A právě u tuto knihu půjde v našem příběhu především. A když se do všeho ještě zaplete vražda, tak už městečko rozhodně nebude poklidné jako obvykle.

15218647_1377775028901742_1605451918_n

Erotický knižní klub je ojedinělá kniha, která vás svou zápletkou rozhodně překvapí. Její název může být lehce zavádějící a můžete tak knihu zařadit do erotické sekce, ale nenechte se zmýlit. Jde tu totiž zásadně o léčivou moc bylin a její následné využití v různých případech. Začneme od bolení hlavy, přes otoky nohou a skončíme u ne(u)spokojených žen. Tyto ženy mají buď problém v rodině, práci či samy v sobě. Hlavní je to, že nejsou zcela šťastné a spokojené. Každá hrdinka v knize měla zcela jiný charakter a od toho se také odvíjel její knižní repertoár a celkový náhled v příběhu.

Nejenže se v knize objeví spousta zajímavých kombinací bylinek a s nimi i zajímavé návody na jejich využití, ale také díky knižnímu klubu se nám naskytne seznam mnoha více či méně známých knih, kterými po přečtení bude chtít čtenář prolistovat. A k tomu všemu se v příběhu díky detektivní zápletce drží správná dávka napětí. Této knize byste tak rozhodně měli dát šanci.

Ukázka:

„Ve francouzském Štrasburku právě Svetová společnost pro starožitnosti provedla výběr dvaceti nejvzácnějších knih, které vyšle na putovní výstavu po Spojených státech.

V malém městečku v Kalifornii rozkvétaly na zahradě rostliny cikánského rodinného dědictví. Jejich účinky i vůně byly naprosto mimořádné.“

Connie Kostel Spittler – Erotický knižní klub. XYZ, 2016.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92