Pokud hledáte pro děti ideální adventní kalendář, mám pro vás jeden tip, ze kterého bude nadšené každé dítko. Disney adventní kalendář je novinkou vycházející v Albatros media a za mě se jedná o letošní nejpovedenější adventní kalendář vůbec.

Hned na první pohled vás upoutá svou velikostí. Je opravdu rozměrný, takže doporučuji si pro něj vyhradit místo, kde se bude krásně vyjímat. Po rozvázání mašle se vám kalendář otevře jako kniha. Uvnitř jsou očíslovány kapsičky, ve kterých se ukrývají jednotlivé malé knížky. Oceňuji to, že čísla jsou po kalendáři rozprostřeny nahodile, tudíž se dítě  musí trošku namáhat a prodlouží si tak radostné očekávání z překvapení. Rozhodně musím vyzdvihnout také to, že každá knížečka je zabalena ve vánočním papíru, takže nejde vidět, jaké příběhy jsou ukryty v kapsách pro další dny.

Děti pohádky prostě milují. Pokud se navíc jedná o Disneyovku, je to sázka na jistotu. V tomto adventním kalendáři najdete hned 24 pohádek od Disneyho a já se musím přiznat, že se na každou další knížku těším stejně jako můj malý syn. Jsou zde totiž zakomponováni hrdinové jak ze současných pohádek, tak i ti, které jsme zbožňovali my rodiče ještě jako děti. Nahlédnete, jak slaví Ariel Vánoce pod mořem, budete obdivovat skvělý vánoční vynález mravence Flika, zjistíte ideální Donaldův dárek, s Minnie si užijete zimní přehlídku mašlí, budete svědky toho, jak se Mickey stal Santovým pomocníkem, nebo se  Stitchem prožijete řadu jeho svátečních neplech. Více vám neprozradím, aby knížky byly překvapením i pro vás.

Při čtení bylo pro mě velmi příjemným zjištěním, že jednotlivé příběhy jsou pro nás neznámé, tudíž jsme je ještě nečetli ani neviděli v televizi. Jedná se o čistě vánoční pohádky, takže je v klasických Disneyovkách nenajdete.

Na adventním kalendáři je uvedeno, že je určen pro děti od 4 let, avšak můj teprve dvouapůlletý syn je z knížek nadšený. Za mě je adventní kalendář vhodný i pro mladší děti, zejména díky nádherným ilustracím, které si mohou prohlížet, zatímco jim rodiče budou číst. Jednotlivé knížky mají textu tak akorát, a jsou tedy ideálním čtením před spaním. Pokud máte doma už čtenáře, tak vězte, že ho pohádky zabaví na dlouhou chvíli. Jednak díky nádhernému příběhu, který dítě vtáhne do děje a jednak kvůli jedinečným ilustracím, na něž se děti chtějí dívat zas a znova.

Disney adventní kalendář – kolektiv. Egmont, 2022. 

 

logo-albatros-media-5162a4e38cf92