Fanoušci erotické beletrie už jistě znají australskou autorku T. L. Swan. Na svém kontě má sérii Milesův klub, která aktuálně čítá tří díly. A já bych vám dnes ráda představila třetí díl, tedy zatím poslední, s názvem Bez zábran.

Každá ze zatím vydaných knih má samozřejmě jinou ústřední dvojici. Tentokrát je hlavní hrdinkou Kathryn Landonová a její šéf Elliot Miles. Asi vás nepřekvapí, že Elliot patří k mužům, kteří mají pověst Casanovy. Ženy by si na něj tedy měly dávat pozor! Kate však Elliotova povaha nepřitahuje – je impulzivní, majetnický a někdy příliš velký snílek. Takže ani nemají nic společného! Tedy kromě jedné věci: oba věří v lásku na první pohled. Jenže opravdu v něco takového může věřit muž s pověstí svůdníka? Jeho priority musí být úplně někde jinde. Nebo snad ne?

Kate a Elliot se však nepotkávají jen na pracovišti, ale najdou si k sobě cestu i v on-line světě. Oba využívají stejnou seznamovací aplikaci, ve které vystupují pod falešnými jmény. Začnou se navzájem svěřovat a zdá se, že by mezi nimi mohlo vzniknout přátelství. Možná i něco víc…

„Nemůžeš
 si 
jen 
tak 
někoho 
najít a doufat
 v to 
nejlepší.
 Musíš
 sledovat 
znamení.“

Pozitivní pro mnoho čtenářek jistě bude, že Kate není žádná naivka, jak tomu často v podobných románech bývá. Je poměrně svérázná a rozhodně se nedrží zpátky, což platí i o jejím šéfovi! Ale ani T. L. Swan se nevyhnula několika klišé, které jsou pro erotické romány typické. Třeba rodící se vztah mezi bohatým mužem a obyčejnou dívkou, zároveň mezi nadřízeným a podřízenou – nesnášenlivost a jiskření mezi hlavními hrdinky v této pozici nejsou v knihách ničím výjimečným. Ani zápletka postavená na seznamování prostřednictvím on-line aplikace… Jenže víte co? Tady to všechno skvěle funguje a já vlastně vůbec nemám pocit, že by příběh nebyl originální. Děj je propracovaný a dialogy skvělé! Díky tomu vám nebude vadit, že má kniha přes čtyři sta padesát stran. Alespoň já jsem se během čtení nenudila! Autorka sice klade velký důraz na náhody (občas je jich skutečně trochu moc), ale jinak do sebe vždy vše správně zapadne. Jak to autorka dělá, že většina z toho, co u ostatních spisovatelů působí jako ohrané, u ní vyzní mnohem lépe? Skvěle pracuje s emocemi hrdinů a to nejspíš bude hlavní důvod, proč se čtenářkám její knihy tak líbí. Nechybí vášeň, nenávist, smutek, zklamání… A vše je samozřejmě okořeněno přesně tou správnou dávkou humoru (na Elliotovy hlášky ani já jen tak nezapomenu), sarkasmu a erotiky!

Obvykle nejsem zastáncem toho, aby jednotlivé knihy z jedné série čtenáři četli napřeskáčku. Ale tentokrát napíši, že to není vůbec žádný problém. I já jsem se nejprve pustila do třetího dílu. Oslovil mě natolik, že jsem si pořídila i dva předchozí. A nebyl to žádný problém, čtení jsem si užila. A rozhodně si nenechám ujít ani čtvrté pokračování, ve kterým by měl hlavní roli hrát Christopher.

Fanynky erotických románů by si sérii Milesův klub neměly nechat ujít. A na závěr ještě přihodím dobrou radu: začněte knihu číst ve chvíli, kdy na ni budete mít dostatek času. Jinak totiž nejspíš klidně (stejně jako já) obětujete i několik hodin spánku, jen abyste si příběh užily plnými doušky a dočetli ho rovnou až do konce!

Ukázka:

Strčím si telefon zpátky do kapsy a zafuním, protože na její kecy dneska nemám náladu. Dveře výtahu se otevírají a já vystupuju, zvedám oči a zachytávám ji periferním pohledem. Předstírám, že ji nevidím, a vydávám se ke Courtney, mé osobní asistentce.
„Pane Milesi,“ slyším, jak za mnou volá.
Pokračuju v chůzi.
„Ehm,“ odkašle si. „Pane Milesi. Neignorujte mě.“
Cítím, jak mi stoupá tlak.
S rozšířeným chřípím se otáčím za jejím hlasem. Stojí tam. Ta nejprotivnější zaměstnankyně, jaká kdy chodila po světě.
Inteligentní, panovačná, arogantní a zatraceně otravná.
Kathryn Landonová, můj úhlavní nepřítel.
Oficiální zlá čarodějnice Západu.
Zasloužený titul.
Pokouším se o úsměv. „Dobré ráno, Kathryn.“
„Na slovíčko?“
„Je pondělí, devět hodin ráno,“ ucedím. „Teď nemám čas na,“ zvedám prsty, abych naznačil falešné uvozovky, „slovíčko“.
Vsadím se, že celé víkendy vymýšlí, jak mi zkazit pondělky.
„Tak si ho udělejte,“ vyštěkne.
Přejedu si jazykem po zubech: tahle mrcha mě má v hrsti a dobře to ví. Je to učiněný počítačový maniak, vždyť navrhla náš nový software. Ví, že je nepostradatelná, a taky mi to dává pořádně sežrat, kruci.

Bez zábran – T. L. Swan. Praha: Metafora, 2022.

logo