S Azou Rayovou, hlavní hrdinkou nadpozemské série, jsme se již setkali v kouzelném příběhu nazvaném Magonie a nyní její dobrodružství pokračuje v dalším díle zvaném Aerie.

Po zjištěních, které na Azu čekala v předešlém díle, se naše hrdinka nyní opět vrací na zem. Snaží se minulost hodit za hlavu a žít alespoň trochu normálně a obyčejně. Zkrátka tak jako dřív. Ovšem po tom všem, co Aza zažila, se do starých kolejí vrací velice těžko. Nejde jen tak vypustit určitou část sebe sama a zavřít před ní oči. Takové věci si najdou své místo a počkají si na to, až zase budou moci na člověka vybafnout jako kostlivec ze skříně. V Azině případě je tím kostlivcem narůstající napětí nahoře na nebesích, kde nikdo nebere v potaz to, že by mladá dívka chtěla alespoň na chvíli žít stejně normálně jako její vrstevníci.

Jediný, o koho se v takových chvílích může Aza opřít, je Jason, Azin nejlepší přítel. Nad oběma se začínají tvořit tmavá mračna a nadcházející bitva se blíží rychlostí blesku. Dokáže se Aza postavit veškerému nebezpečí a zlu, které na ni číhá? V Aziných rukou se ocitá osud země a je pouze na ní, jakým směrem se celá situace otočí. Aniž by o to tedy stála, tak se opět dostane do čela dění a stane se hlavním hráčem v této nebeské nebezpečné hře.

Aerie se může na první pohled pyšnit, stejně jako její prvorozená sestra, překrásnou a zcela originální obálkou. Už na první pohled je tedy kniha pro čtenáře velmi atraktivní. Samotný příběh je laděný velmi podobně jako první díl. Avšak oproti tomu, jak se v Magonii snažila Aza najít sebe samu, tak v tomto díle již ví přesně, co chce (kým chce být). Lidský život je pro ni takovým malým snem a její poslání na nebi pro ni zase tak lákavé není. Již tady můžeme tedy vidět velkou změnu, kterou autorka s hlavní hrdinkou udělala. Už to není ta dívka, kterou jsme znali, ale naopak někdo, kdo díky předešlým událostem vnitřně dospěl a zjistil, co vlastně od života chce.

Jason zůstává stále nohama pevně na zemi a jeho vztah s Azou se i tady neustále prohlubuje a celému příběhu dodává to správné romantické ladění. Co by mohlo válku v nebesích ozvláštnit víc než láska člověka a nadpozemské bytosti, která přečká strastiplné nástrahy osudu?

Po dočtení Magonie jsem netrpělivě očekávala vydání tohoto dílu, jelikož mě ,,ptačí příběh“ opravdu zaujal. Maria Dahvana vytvořila jednoznačně originální příběh, do kterého vložila spoustu úžasných nápadů, díky kterým si sérii prostě musíte oblíbit. Naštěstí pro mě, a také pro všechny fanoušky Azy, Aerie za Magonii nijak nepokulhávala. Díky tomu, jak se Aza změnila, jsme dostali i docela jiný pohled na celou nebeskou situaci a všechno se vyvíjelo trošičku jinak než před tím. Můžu tedy potvrdit, že příběh je, stejně jako obálka, opravdu krásný a určitě se u něj nebudete nudit.

Pokud jste této sérii ještě nedali šanci, určitě to napravte, nebudete litovat.

Ukázka:

„Když máš někoho rád, dej mu svobodu,  ozval se otravný hlas v mé hlavě, co se mi rozhodl citovat text z nějakého plakátu, který jsem viděl v ordinaci u zubaře, když mi bylo sedm. Tak jsem ji nechal jít a dělal, že mi to vůbec nevadí. Celý den jsem mimo. Samé starosti, žádný spánek, neustále ve stresu. Zacházím do rizika, které se nevyplácí. Pořád zírám do nebe.“

Aerie – Maria Dahvana Headley. CooBoo, 2018.

logo-albatros-media-5162a4e38cf92