400px-Alan_Rickman_BAM_2011-01-15_n2Svět dnes zaplavila smutná zpráva – ve věku 69 let zemřel britský herec Alan Rickman. Kromě jeho zřejmě nejslavnější role neoblíbeného učitele Severuse Snapea jej můžete znát také z filmů Láska nebeská, Smrtonostná past či Robin Hood: Král zbojníků. Proslavil se však v několika desítkách dalších filmů.

Alan Sydney Patrick Rickman se narodil 21. února 1946 v Londýně. Jako dítě vystupoval ve školních divadelních hrách a tato láska k herectví i divadlu mu zůstala. Připojil se ke slavné The Royal Shakespeare Company a divadlu zůstal věrný až do své smrti – nebylo výjimkou, že odmítal významné filmové role právě proto, aby mohl hrát i nadále v divadlu.

Právě při divadelním představení Nebezpečné známosti si Alana Rickmana všiml producent a obsadil jej do filmu Smrtonostná past roku 1988. Právě touto rolí odstartoval Rickman svou filmovou kariéru.

Alan Rickman neměl děti, ačkoli se vždy chtěl stát rodičem. V jednom rozhovoru dokonce prohlásil, že v ideálním světě by mu a jeho ženě někdo seslal tři děti ve věku 8, 10 a 12 let. Na druhou stranu však tvrdil, že právě to, že nemá děti mu dalo obrovskou možnost cestovat a věnovat se naplno kariéře.

 

 

Foto: wikipedia.org