posledni-ritual-2.vydSoutěžte s námi a s Metaforou o druhé vydání knihy Poslední rituál. Jedná se o nové vydání první knihy z velmi úspěšné série islandské autorky Yrsy Sigurdardótti. Kniha vychází v novém přebalu a podle celé série se nyní natáčí televizní seriál.

A podmínky pro účast v soutěži? Již klasicky – stačí dát ,,like“ pod tento článek na našem Facebooku. Soutěž trvá do pátku 17. října a budou vybráni 3 výherci. A jen malý dodatek – zkontrolujte si, zda máte povolenou možnost přijímání zpráv. Stává se nám totiž, že máme výherce, ale nemůžeme jej kontaktovat, neboť nemá povoleno posílání zpráv. Nemáme tedy jak získat jeho adresu, a proto pak musíme cenu poslat dalšímu v pořadí.

O čem tedy tento napínavý thriller je? Zde přikládáme oficiální anotaci:

První případ sympatické islandské právničky Tóry

Na místě vraždy zůstalo tělo bez očí… Co skrývá třetí znamení?

V budově univerzitní katedry historie v Reykjavíku je nalezena zohavená mrtvola německého studenta Haralda. Má vypíchnuté oči a jeho tělo je označeno magickou runou. Bohatá rodina zavražděného najme bývalého kriminalistu Matthiase a islandskou právničku Tóru.

Brzy vyjde najevo, že Harald založil spolek zájemců o čarodějnictví a vášnivě studoval islandské čarodějnické procesy. Sám měl na těle spoustu tetování, nechal si rozpůlit jazyk, aby vypadal jako hadí, a zajímal se o mučení, které možná kdysi vyzkoušel i v praxi.

Tóra s Matthiasem tedy logicky hledají vraha mezi adepty magie. Další stopa, báseň psaná krví, vede pro změnu k Haraldově rodině, kde očividně není všechno v pořádku. Do toho se ještě přimíchá tajemný rukopis, plán cesty k záhadnému předmětu, k němuž má hledače dovést „třetí znamení“.

Poslední rituál není rozhodně pouhou detektivkou. Barvitě vylíčený, pracovní i milostný, život rozvedené právničky Tóry a jejích dospívajících dětí dělá z knihy to pravé čtení pro všechny milovníky napínavých, přesto však lidských příběhů. Příznivce tajemna a magie potěší realistickým pohledem do této nanejvýš zajímavé oblasti a milovníky kriminálních příběhů napínavým pátráním po vrahovi.

Yrsiny romány se dočkaly několika nominací na prestižní literární ocenění. Podle celé série se nyní chystá televizní seriál v produkci Sigurjona Sightvatssona, jenž má na kontě například Zběsilost v srdci, 200 cigaret či Bratři.

„Velmi čtivý román, děj nabízí neustálá překvapení a při čtení by mě asi nenapadlo, že to dopadne tak, jak to dopadlo.“
– z recenze na blogu Pearl-keepthefaith