17274989_468975730159584_922267861_nNevinná navždy je velký slaďák. Shrnula bych ji takto – dojemný, erotický příběh o mladém páru. Jelikož je to kniha menších rozměrů, čte se opravdu rychle a toto romantické vyprávění je jako dělané pro oddechové čtení.

Když najdete smysl života, tak se ho držte. Nesmíte ho nikdy opustit. I kdybyste kvůli tomu museli spálit pár mostů.

Rush byl sebevědomý, sebestředný milovník zábavy s pochybnou morálkou a věčný děvkař, který se během  třídílné série mění v obětavého, milého, zodpovědného a starostlivého přítele, který svoji snoubenku Blaire nadevše miluje.

V průběhu série jsme sledovali začátky vztahu dvou nevlastních sourozenců, jež museli překonat řadu problémů a překážek, které jim osud předurčil. Neměli to lehké, ale vzájemná přitažlivost a nakonec i silné city je daly dohromady.

Rush stál za vším dobrým, co mě poslední dobou potkalo. A věřila jsem, že tak tomu bude už navždy. Což bylo zvláštní s ohledem na to, že naše první setkání ničemu takovému nenasvědčovalo.

V průběhu čtení Nevinné navždy se loučíme se sympatickou dvojicí hlavních hrdinů, kteří plánují svatbu a čekají miminko. Růžovou budoucnost a rodinnou pohodu opět narušuje Rushova mladší sestra Nan, která Blaire ze srdce nesnáší. Nan je nevyzpytatelná, nepříjemná, ráda vystrkuje drápky a svým hrubým chováním vytváří rodinná dramata. Na druhé straně v příběhu dochází i k nápravě křivd a opětovným setkáním.

Příběh je vyprávěn především z pohledu hlavních hrdinů, kteří se ve vyprávění střídají. Tentokrát máme tu čest si přečíst kapitoly i z pohledu Granta a Harlow – což je jedna z několika nových a významných postav, které si oblíbíte.

Pokud vás mrzí, že tahle láskyplná jízda milenecké dvojice skončila, tak nemusíte smutnit, protože autorka neváhala a sepsala příběhy vedlejších postav, které v Nevinné navždy zůstaly otevřené a nedořešené.

Já tam jen tak stála a dívala se na Rushe. Když jsem ho viděla poprvé, uchvátila mě jeho krása. Ale nikdy bych neřekla, že ten náladový hejsek pod vším tím rádoby drsným vystupováním může mít srdce ze zlata.

Nevinná navždy je romantický příběh s prvky erotického románu určený zejména mládeži. Můžou si jej však přečíst i dospělí, třeba pokud hledají knihu vhodnou pro relax. Jde o milé, nekomplikované čtení. Série Rosemary Beach je čtivá a poutavá – zasmějete si u ní, ale i popláčete.

Abbi Glinesová je americká autorka, která žije se svou rodinou v Alabamě. Podle New York Times patří mezi bestselerové autory. Jejím koníčkem je čtení knih, sledování filmů a nakupování krásných kabelek a bot. Glinesová napsala několik knižních sérií kromě Rosemary Beach má na svém kontě Sea Breeze, Vincent Boys nebo Existenci.

Ukázka:
Kdybych nebyl tak zabranej do toho, jak Blaire prozařuje celou místnost, tak bych si ho všimnul. Ale to se nestalo. Najednou všichni ztichli a jejich pohledy se obrátily na dveře za mnou. Podíval jsem se na Blaire, která se bavila s Woodsem a změny, co tu nastala, si vůbec nevšimla. Rychle jsem si stoupl před ni, protože jsem ji instinktivně chtěl ochránit, a pak jsem se otočil, abych zjistil, z čeho jsou všichni tak vedle. A koukaly se na mě stejný stříbrný oči, který jsem každý ráno viděl v zrcadle. S tátou už jsem se nějakou dobu neviděl.

Nevinná navždy -Abbi Glinesová. Yoli, 2017.


logodobrovsky