stažený souborKdyž minulý rok vyšla kniha Volání kukačky, pod kterou byl podepsán autor Robert Galbraith, strhnul se kolem ní velký poprask. Záhy totiž vyšlo najevo, že toto jméno  je pouze pseudonym pro známou spisovatelku J. K. Rowlingovou, z jejíhož pera vznikl světoznámý čaroděj Harry Potter.

Druhý díl této detektivní série nese název The Silkworn, do češtiny přeloženo jako Hedvábník. I zde bude detektiv Cormoran Strike řešit zapeklitý případ a očekává se, že kniha naváže na fenomenální úspěch Volání kukačky.

Thriller Hedvábník vypráví o případu tajemného zmizení spisovatele Owena Quinea. Když Cormoranu Striekovi zazvoní telefon a paní Quineová žádá o pomoc, nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o něco výjímečného. Sama manželka nemá podezření, že by byl v ohrožení života. Myslí si, že prostě zmizel. Zase. Občas to míval ve zvyku, že se sebral a vypařil a nikomu nic neřekl. Strike má za úkol najít ho a přivézt zpátky domů.

Ale jak Strike brzy vypátrá, za případem zmizelého autora je mnohem víc, než si jeho žena myslí. Muž právě dokončil velmi jedovaté literární portréty téměř každého, koho zná. Pokud by byly zveřejněny v jeho připravovaném románu, mohlo by to zničit mnoho životů. To znamená, že existuje spousta lidí, kteří by si ze všeho nejvíc přáli Owena Quinea navždy umlčet. A když je Quine nalezen brutálně zavražděn za zvlášť bizarních okolností, pro Strikea začíná závod s časem. Musí pochopit motivaci nelítostného zabijáka, jehož chování se nepodobá ničemu, co dosud potkal. Kdo je ten tajemný Hedvábník a jak ho najít?

Už se knihy nemůžete dočkat a chcete ji číst úplně jako první? Sledujte ji zde.