Také jste si nejednou při čtení knih či koukání se na film přáli, abyste na onom místě mohli být? Co třeba tam, kde je zasazen děj Forresta Gumpa, Harryho Pottera, Velkého Gatsbyho či slavného seriálu Ztraceni? Ač některá místa působí jako naprosto smyšlená, skutečně existují. Podívejte se na jedenáct těch nejzajímavějších.

bb

Jurský park – Kuai, Havaj. Steven Spilberg si na natáčení Jurského parku  2 a 3 vybral  tento malebný ostrůvek na Havaji. Není divu, místo je vypadá skutečně jako bohem zapomenuté prehistorické hory.

 

d

Borduria – Tintinova dobrodružství. Borduria je fiktivní země proslavená slavnou knihou Tintinova dobrodružství. Krajina v komiksu je však téměř totožná s Balkánskými horami táhnoucími se z Bulharska do Srbska. Autor se zřejmě inspiroval právě zde.

 

Tento ostrov je dobře známé místo -Martha's Vineyard nacházející se v Massachusetts. A čím se ostrov proslavil? Krásné zátoky a ideální členění mořského dna dalo vzniknout velkolepému filmu Stevena Spielberga Čelisti.

Ostrov Amity – Čelisti. Tento ostrov je dobře známé místo -Martha’s Vineyard nacházející se v Massachusetts. A čím se ostrov proslavil? Krásné zátoky a ideální členění mořského dna dalo vzniknout velkolepému filmu Stevena Spielberga Čelisti.

 

Tupelo,_MS_Elvis_Park

Clanton – Čas zabíjet. Clanton je fiktivní město vytvořeno pro dílo Johna Grishama Čas Zabíjet. Autor však popisem tohoto smyšleného města vychází ze skutečně existujícího městečka Tupelo v Mississipi.

 

Eurasie - 1984. Toto slavné dílo George Orwella je zasazeno v místech bývalého Sovětského svazu.

Eurasie – 1984. Toto slavné dílo George Orwella je zasazeno v místech bývalého Sovětského svazu.

 

Greenbow - Forrest Gump. Údajný Greenbow v Alabamě je ve skutečnosti město Varnville nacházející se v Jižní Karolině. Právě zde byl natáčen tento kultovní film.

Greenbow – Forrest Gump. Údajný Greenbow v Alabamě je ve skutečnosti město Varnville nacházející se v Jižní Karolině. Právě zde byl natáčen tento kultovní film.

 

Bradavice - Harry Potter. Filmové zpracování slavné kouzelnické školy Bradavice se odehrává ve Skontsku, konkrétně ve městě Glencoe.

Bradavice – Harry Potter. Filmové zpracování slavné kouzelnické série, jejímž centrem jsou Bradavice, se odehrává ve Skotsku, konkrétně ve městě Glencoe.

 

Krakozhia - Terminál. Krakozhia, do kterého se chce vrátit Tom Hanks ve slavném filmu Termiál, je vymyšlené město. Ve skutečnosti se však jedná o Makedonskou republiku. Samotný děj filmu se pak odehrává na letišti v Atlantě.

Krakozhia – Terminál. Krakozhia, do kterého se chce vrátit Tom Hanks ve slavném filmu Termiál, je vymyšlené město. Ve skutečnosti se však jedná o Makedonskou republiku. Samotný děj filmu se pak odehrává na letišti v Atlantě.

 

Mordor - Pán prstenů. Je známo, že děj této slavné trilogie se natáčel na Novém Zélandu. Konkrétně však Mordor je ve skutečnosti hora Tongariro.

Mordor – Pán prstenů. Je známo, že děj této slavné trilogie se natáčel na Novém Zélandu. Konkrétně však Mordor je ve skutečnosti hora Tongariro.

 

Ostrov - Ztraceni. Jeden z nejslavnějších seriálů se natáčel ve městě Oahu na Havaji. Ostrov je sice osídlený, nicméně na mnoha jeho stranách skutečně připomíná ostrov, kde ještě nevkročila lidská noha.

Ostrov – Ztraceni. Jeden z nejslavnějších seriálů se natáčel ve městě Oahu na Havaji. Ostrov je sice osídlený, nicméně na mnoha jeho stranách skutečně připomíná ostrov, kde ještě nevkročila lidská noha.

 

West Egg - Velký Gatsby. Dílo F. S. Fitzgeralda se odehrává v prosperujícím městě West Egg. Toto místo se nachází se na Long Islandu v New Yorku.

West Egg – Velký Gatsby. Dílo F. S. Fitzgeralda se odehrává v prosperujícím městě West Egg. Toto místo se nachází se na Long Islandu v New Yorku.

Které z těchto slavných míst byste chtěli navštívit? Napište nám své názory zde pod článek nebo na náš Facebook.

 

 

 

Foto: Wikipedia.org