IMAG1607Miluji knihy. Čtení je pro mě nejkrásnější trávení volného času. Když jsem byla dítě, Vánoce pro mě představovaly volno, kdy si budu moci přečíst všechny knihy, které jsem přes školní rok prostě přečíst nestihla. Dnešní děti to mají bohužel trošku jinak. Ptala jsem se několika dětí, ale žádné z nich mi neodpovědělo, že svůj volný čas bude trávit čtením. Je to smutné. Možná proto jsem se rozhodla připomenout si Vánoce v mém dětství. Jak jinak, než s pomocí knih.

Ve své knihovničce jsem našla tři, které jsem jako dítě zbožňovala a listovala v nich snad každý den i mimo tyto krásné svátky. Před Vánoci proto, aby mi čekání rychleji utíkalo a po Vánocích, abych si připomněla ty chvíle plné klidu.

První kniha s názvem Veselé Vánoce je od Walta Disneyho. Obsahuje celkem 9 pohádek, všechny nádherně ilustrované. Kromě dvou příběhů se můžeme v každém setkat s postavami typickými pro Disney.  Dětské oči zde rozzáří kačeři v čele se Strýčkem Skrblíkem, povedená dvojka Chip a Dale, Pluto, Myšák Mickey s kamarády a nechybí zde ani Petr Pan či Sněhurka se svými sedmi trpaslíky. Ač Disneyho postavičky miluji, favoritem pro mě vždy byla pohádka první, čili ta bez nich, protože právě zde se děti málem setkaly s opravdickým Santou. Jak já jim tehdy záviděla!

IMAG1609

 

IMAG1612

 

IMAG1611

 

IMAG1610

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Má druhá vánoční kniha je opět od Walta Disneyho, tentokrát v ní najdeme pouze známé disneyovské aktéry, jak již sám název napovídá – Veselé Vánoce s Myšákem Mickeym a jeho přáteli. Kniha obsahuje sedm pohádek, z nichž jedna je zajisté všem dobře známa – Vánoční koleda. Toto dílko bylo několikrát zfilmováno, naposledy v roce 2009 i ve 3D. Mým favoritem je však film z roku 1983, který přesně kopíruje knižní verzi příběhu i se Strýčkem Skrblíkem.

IMAG1613

IMAG1615

IMAG1616

IMAG1617

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mým posledním vánočním pokladem je malá knížečka Všetečný vánoční andělíček. Obsahuje tři příběhy, kdy každý z nich zobrazuje odlišné trávení Štědrého dne. První pohádka přenáší čtenáře do nebe mezi andělíčky, druhá do lesa mezi skřítky a zvířátka a ve třetí mezi děti čekající netrpělivě na Ježíška.

IMAG1618

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMAG1619IMAG1621IMAG1622

Máte také nějaké podobné poklady? Podělte se o ně s námi na našem Facebooku nebo zde do komentářů!