20884929_1664144176931491_640312455_n Světoznámá Božská série se letos v létě dočkala posledního dílu. K předešlým pěti dílům vyšla v nakladatelství Jota novinka, která se ihned stala bestsellerem. Nový Božský v sobě ukrývá příběh o věčně potrhlé Pippě a chvílemi až moc škrobeném Jensenovi.

Jejich seznámení je jak vytržené z dobré komedie. Pippa  si jede léčit zlomené srdce z nedávného rozchodu a Jensen si konečně našel čas na dovolenou a cestuje za rodinou a přáteli. Jensen ihned Pippě padne do oka. Pěkně stavěný muž v přiléhavém obleku, který ještě ke všemu sedí přímo vedle ní v první třídě letadla. Už při počátečním rozhovoru je ale jasně vidět, že si sesedly naprosto odlišné póly. Pippa je taková potřeštěná a výmluvná, zatímco Jensen prohodí stěží více jak dvě věty a neustále se věnuje pracovním záležitostem. A když se pak nakonec Pippa (nechtěně) přepije ze šampaňského a udělá si perfektní trapas, nejraději by se ti dva už asi nikdy neviděli.

Osud tomu chce ale jinak a naše dvojice zjišťuje, že styky kamarádů jsou spletité, a že oni dva míří na stejnou dovolenkovou akci. Díky této náhodě se situace mezi nimi začíná vyjasňovat a oba se mohou poznat v klidu, bez ukvapených závěrů. Oba za sebou mají ale bolestnou minulost, která jim brání, aby se do budoucnosti vydali na sto procent. Dokážou dva protipóly najít společně štěstí?

20864297_1664144246931484_1935833133_n

Božský je žhavou letní novinkou, na kterou určitě čekaly všechny milovnice knižních romancí a knih od Christiny Lauren. Do příběhu jsme se dostaly velmi rychle. Hned v prvních kapitolách se Pippa stihla rozejít s přítelem, postěžovat si svým dvou maminkám (mimochodem, lesbická zápletka byla v knize něco jako studnice na vtipné situace) a následně nasednout do letadla a seznámit se s Jensenem. Díky tomu, že byla kniha vyprávěna, jak z pohledu Pippy, tak i Jensena, jsme všechno mohli vidět z pohledu muže i ženy. Díky tomu se v knize sešlo mnoho humorných dialogů a situací a celá kniha tak ubíhala velmi rychle.

Autorky opět dokázaly, že jejich knihy si čtenářky jednoznačně zamilují. Erotický román prošpikovaný humorem a reálným světem je přesně to, co od knih tohoto typu vyžadujeme. Kniha je jako dělaná na letní prázdniny, dovolenou u moře, či večer  po práci při svíčce. Pokud jste o této sérii ještě neslyšeli (což ale pochybuji), určitě se po této knize podívejte, nebudete litovat.

Ukázka:
„Tak jsem si měla radši dát vodu?“ škytla jsem a pak jsem mu ke své hrůze říhla do tváře.
Panebože.
Doprčir práce.
„Kurrrva,“ vyrazila jsem ze sebe a připlácla si dlaní pusu.
Muži jako Jensen určitě na veřejnosti nekrkají jako šupani.
A nechodí s holkama, které krkají.
A nemluví sprostě.
A nepšoukají.
A dokonce ani nemají na obleku smítko.

Zamumlala jsme cosi na omluvu, přelezla přes něho a zamířila na záchod, kde jsem si nastříkala na obličej vodu, několikrát se zhluboka nadechla pro uklidnění a za trest se podívala do zrcadla. Když jsem se za pár minut vrátila na místo, Jensen spal.“

Božský – Christina Lauren. Jota, 2017.

logo_Jota