claaaaCo se pod netradičním názvem Knihoběžník vlastně skrývá? Jedná se o projekt, kdy jsou rozmístěny tisíce knih na nejrůznějších místech v naší zemi a na Slovensku. Tyto knihy lze najít pod stolem v kavárně, na parapetě, pod lavičkou, na sedadle v autobuse či pod kamenem, prostě na místech, kde byste knihu rozhodně nečekali.

Chcete-li se tohoto projektu zúčastnit, stačí se zaregistrovat na stránkách Knihoběžníku. Zde si můžete najít, kde se ve vašem okolí nacházejí jaké knihy. Vybranou knihu si pak můžete odnést s sebou, přečíst a po přečtení ji opět někde schovat. Každá kniha má svou nálepku, identifikační kód a heslo knihy. Pomocí těchto údajů nalezenou knihu přihlásíte na webových stránkách Knihoběžníku a kniha tak získá status čtená. Po přečtení knihu odhlásíte, ta tak dostane status volná a vy zapíšete místo, kde jste ji ukryli. Takto připravená čeká na dalšího knihoběžníka, který si ji vyzvedne.

Pokud máte doma knihy, které už nečtete a nechcete, aby na ně doma sedal prach, můžete ji do projektu přihlásit také. Stačí knihu polepit a zaregistrovat na stránkách Knihoběžníku.

Foto: foter.com