A máme zde další dávku knih na měsíc únor. Příjemné počtení!

 

1075 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mons Kallentoft Zimní oběť

Druhé, brožované vydání prvního dílu kriminální série s inspektorkou Malin Forsovou.

Panuje nejstudenější zima, jakou kdo pamatuje. Za obzvlášť mrazivé noci je nalezeno tělo obézního muže visící na osamělém stromě uprostřed větrem ošlehané pustiny Östergötlandu. Případem je pověřena mladá kriminální inspektorka Malin Forsová, svobodná matka řešící své osobní problémy. S kolegy z linköpinské policie musí zjistit, kdo je onen muž a jak se jeho tělo ocitlo na stromě. A kdo ho zavraždil. Hledání vraha zavede Malin k nejtemnějším zákoutím lidského srdce.

První díl kriminální série Monse Kallentofta, „nového krále skandinávské detektivky“, se okamžitě po vydání stal bestsellerem. Dosud se po celém světě prodalo více než šest set tisíc výtisků a práva na vydání knihy byla prodána již do šestadvaceti zemí.

 

198241_big

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Galbraith – Hedvábník

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh. Druhý případ soukromého detektiva volně navazuje na loňský bestseller Volání Kukačky.

Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal – a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…

Na motivy detektivních příběhů Roberta Galbraitha připravuju britská televizní stanice BBC seriál s detektivem Cormoranem Strikem

 

big_hotel-v-parizi-pokoj-c-2-236157

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Emma Mars – Hotel v Paříži Pokoj č. 2

Hotel v Paříži – pokoj č. 2 je erotický román v podobném duchu jako předchozí díl této série Hotel v Paříži – pokoj číslo 1.

Je pozdní odpoledne. Annabelle a Luis se zabývají jeden druhým. Zkoumají svá těla do všech detailů a zajímá je jen sex a vášeň. Hotel des Charmes a pokoj číslo 1 se stal jejich útočištěm, kde se touží ukrýt jeden v druhém. Vše je povoleno. Všechna erotická přání budou splněna. Přesto se najde malý mráček v podobě temné minulosti rodiny Barletových. Stín se rozšiřuje a začíná mít vliv i na jejich vztah.

Hotel v Paříži – pokoj číslo 2 – přečtěte si erotickou trilogii o které se říká, že zapálí svět…

 

jusa-vid-posel-v-bouri-casu-duze

 

 

 

 

 

 

 

 
Jusa Vid – Posel v bouři času

Jusa Vid – Posel v bouři času – audiokniha obsahuje sci-fi novelu odehrávající se v roce 1951 v Praze a Sovětském svazu. Autor Michal Gulyáš se zhostil také interpretace nahrávky. Režie Dita Fuchsová.

Jusa Vid, džasalulský posel vaghské civilizace přichází ukrýt mapu času před bojovnou entitou Samtungů. Přichází v pozemském období, kdy svět je rozdělen na dva tábory a studená válka je na vzestupu. Samtungové, nedávno poražený vesmírný národ chtějí prostřednictvím mapy času, a garpy (manuálu), zachránit svou válečnou říši. A tak se boj o lidské i vesmírné duše odehrává na naší malé planetě ve staré Praze, prošpikované tajnou policií, ale i v sovětském Kremlu, přímo ve Stalinově sídle, na Sibiři, ale i na planetách Tro, Ioq a Samtung Ura Uz. Paradoxně v těchto místech dochází k souboji o zachování našeho vesmíru.
Dramatický příběh, plný neznámých entit a bytostí, se stává uvěřitelným a poutavým pro své spojení s realitou doby, skutečnými historickými postavami a místy. Tato sci-fi novela je návratem k základům žánru jako takového. Autor je profesionální filmový a divadelní herec a také speaker dokumentárních filmů, proto se rozhodl dílo sám načíst, což jak doufáme, bude pro posluchače o to atraktivnější.

 

joga-a-sex9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Elisabeth Haichová – Jóga a sex

Sexuální síla z pohledu jogína – cesta od rozkoše až k nejvyššímu duchovnímu štěstí…

Lidská sexuální síla – cesta od tělesné radosti až k nejvyššímu štěstí…

Sexem k nebesům? Ano – a to doslova.

O ničem se netraduje tolik nepravd a mýtů jako o sexu a nic není spoutáno tolika tabu a zatíženo takovým nepochopením. Náš „západní“ svět má sklon na jedné straně degradovat sex na pouhé nezávazné potěšení, na straně druhé jej pokládat za něco hříšného. Oba tyto špatné přístupy mají pak společnou ještě jednu chybnou domněnku. A sice, že tělo a duch stojí v přímém protikladu. Východní kultury ovšem odedávna vědí, že je to právě naopak. Pravda je totiž přímo šokující.

 

natisk_Vasnivy svudnik.indd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Christina Laurenová – Vášnivý svůdník

Nová série od autork Božského

Románky na jednu noc by se měly prožít s někým vhodným – s někým, kdo je magicky svůdný, nebo naopak úplně politováníhodný. Rozhodně ale ne s někým, jako je on.  
 
Po divokém víkendu ve Vegas, kde zapíjí promoci, vyděšená budoucností, která je jen únikovou variantou, udělá Mia Hollandová nejbláznivější rozhodnutí svého dosavadního života: vyrazí s Anselem Guillaumem – svým božským, nemravným úletem – na léto do Francie. Jen tak si trochu… zadivočit.

Když se ale za provokací a přetvářkou objeví první nefalšované city, dosavadní nezávazné dobrodružství se začíná rozplývat a Mia se musí rozhodnout. Patří do starého života, který opustila a který byl celý tak nějak šejdrem, nebo do toho podivného nového, který se odehrává doslova a do písmene na druhém konci světa?

 

zak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L. J. Smith – Zakázaná hra

Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU a také mrazivou jistotu, že ten pohled neviděla naposled.

Na oslavě Tomových narozenin začne Jenny společně s ostatními novou Hru hrát. Večer plný zábavy se však změní v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž pro sedm přátel stane novou realitou, které vládne Julian – Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím.

Zakázaná Hra začala a kdo prohraje, zaplatí…

Rozhodně ale nejde o žádné nepříjemné odříkání, o vynucený celibát nebo jiné násilné, a tím pádem škodlivé postupy. Před těmi, kteří mají odvahu, vůli a chuť vykročit po cestě vzhůru, odkrývá slavná mystička tajemství přeměny lidské sexuální síly v nejvyšší sílu božskou.

 

image_14183_19_v1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Dominik Dán – Bestie

Brilantní detektivní román Bestie se odehrává po velkých společenských změnách, přesněji po sametové revoluci a následné amnestii v roce 1990, po níž se na svobodu dostává mnoho nenapravitelných zločinců. Někteří využijí pádu železné opony a opouští republiku. Za jedním z nich se přes polovinu Evropy táhne krvavá stopa, která se ale vrací domů. Recidivista po sobě zanechává zmasakrovaná a zneužitá těla žen, ale žádné otisky prstů. Kriminalistům ale přichází na pomoc nová metoda – analýza DNA. Na atraktivitě knize dodávají i změny perspektivy vyprávění, střídavě sledujeme vrahovy činy, Hlas, který ho nutí vraždit, a snahu detektivů chytit bestii v lidské těle…