booookKdo že to vlastně je to booktuber? Je to člověk, který natáčí na youtube videa s převážně knižním obsahem. Tito lidé točí videa o knížkách, které si koupili, tzv. Book Hauly, videa o tom, co přečetli neboli Wrap Up a spoustu dalších.

Co se české bootuberské scény týká, jako první jsem objevila Rodaw z Knihánkova, která se z klasického blogu přesunula hlavně na videa a natáčela i knižní recenze. Poslední dobou se vrací opět k psaným recenzím, ale videa o knížkách vydává stále.

Nedávno si zakládala nový kanál, aby měla ,,čisto“, protože na tom starém působila už opravdu dlouho a časem se její videa měnila. Její starší videa najdete na youtube kanálu Rodaw z Knihánkova  a nová na kanále Knihánkov – SVĚT KNIH.

Je pro ni charakteristická láska k pejskům. Doma jich má 6, kromě pejsků má ráda i kočky, kterých má rovněž 6. Její přezdívka vznikla spojením jmen hlavních postav jejího oblíbeného filmu Titanic Ro-Rose a daw- Dawson. Čte snad všechny žánry, ale nejradši má asi horrory a thrillery.

Můžete se podívat na její poslední video, a jak říká: ,,Nezapomínejte: Život je krátký, tak čti co nejvíc!“

Druhou úžasnou českou booktuberkou je Markéta z kanálu Svět podle Marillee

Opravdu hodně energetická booktuberka. Ostatní si vás získají spíše klidem, který z jejich videí vyzařuje. Marillee na to šla jinak. Její videa mě vždy nabudí ke čtení a celkově proberou k tomu, abych se zvedla a šla něco dělat. Její videa jsou vtipná a baví mě. Je to čistě booktuberka a blog sice vlastnila, ale týkal se spíše malování, a tak ho s Youtubem nepropojuje.

Můžete se podívat na její poslední video s knižními tipy na léto.

Dále bych tu už jenom zmínila pár dalších booktuberek a jednoho booktubera, kteří určitě stojí za pozornost.

Suzanne A. White 

Ondrův Knižní špajz

Ohanamon 

Snad jsem vás do světa booktuberů zasvětila, nebo jsem alespoň pomohla najít nějaké nové.