50Jak jsme slíbili, tak činíme. Přinášíme vám čerstvé dojmy z filmu Padesát odstínů šedi.

Názory na tento filmy (ostatně stejně jako na knihu) jsou velmi rozporuplné. Většina mužů jej kritizuje, naopak většině žen se líbí. Několik lidí jsme po skončení vyzpovídali, přečtěte si jejich názory na tento erotický film roku 2015.

Petra (23 let) Mi se filmové zpracování poměrně líbilo. Knihy jsem přečetla všechny tři, nějak extra mě neoslovily, ale na film jsem byla zvědavá, už jen proto, že to měla být filmová událost roku. Mně se tedy líbil více jak kniha.

Pavel (29 let) Já jsem šel do kina jen kvůli přítelkyni. Bál jsem se, že zde usnu. Ale musím uznat, že mi ty dvě hodiny docela utekly a u filmu jsem se i zasmál. Dávám 6 bodů z 10.

Sylva (45 let) Knihy jsem doslova zhltala a na film jsem se nemohla dočkat! Líbila se mi obě zpracování – filmové i knižní. Už se se těším, až přijde druhý díl do kin!

Jiří (35 let) a Andrea (32 let) Přišli do kina jako pár. Jiří: Není to film pro chlapy, je to taková pohádka pro ženské, no. Knihy jsem nečetl, na film jsem šel jen díky Andy a hodnotím jej jako průměrný. Andrea: Líbily se mi knihy i film. Že je to pohádka pro ženy? No a co! Ano, je to něco na styl Pretty Woman či Popelky, ale přiznejme si, která z nás by to skutečně nechtěla zažít?

Aneta (28) Jelikož se mi celá trilogie velmi líbila, bála jsem se, aby mi film tento dojem nezkazil, jak to často bývá. Nicméně předčil má očekávání. Některé situace byly natočeny skutečně vtipně, že se celé kino smálo, to v knize takto vtipně nevyznělo. Co ještě velmi na filmu oceňuji, je skvělý soundtrack. Oba herci se do své role dobře vžili, Jamie Dornan se zhostil Christiana, tedy osoby s pokřivenou psychikou, výtečně. Jen mi připadal trošku menší osobnost, než se na člověka jeho postavení hodí a než je vykreslen v knize.

Byli jste už také v kině na slavné ,,Padesátce“? Jak se vám film líbil? Napište nám zde nebo na náš Facebook, jsme na vaše názory zvědaví!