Reading_By_The_LakeVyzpovídali jsme několik lidí, ať už naše redaktory nebo naše čtenáře, a zeptali se jich, co o prázdninách všechno přečetli. Tady máte jejich odpovědi.

Pavla (20): Mám teď dost věcí, co se učit do školy, a proto jsem se těšila na prázdniny, až si přečtu knihy, které jsem právě díky studiu odkládala. Konečně jsem se tak dostala ke slavné ,,Padesátce“ , snad nejslavnější knize poslední doby. Musím říct, že naprosto chápu, proč se populárních Padesát odstínu šedi, temnoty a svobody stalo bestsellerem. Tak čtivou knihu jsem snad ještě nečetla, ani jsem se nenadála a byla jsem vždy na konci. Všechny tři díly jsem tak přečetla během pár dnů.

Aneta (27): Na prázdniny se těším zejména z toho důvodu, že mívám konečně více času na čtení. Ani ty letošní nebyly výjimkou. Četla jsem jak beletrii, tak i odbornou literaturu. Co se týká beletrie, tak jsem přečetla knihy, které mám na seznamu přání již dlouho, ale zatím jsem se k nim nedostala. První byla Sestra od Rosamund Luptonové, která mě zaujala zejména poutavým vyprávěním, zhltla jsem ji jedním dechem. Těším se tedy, až se dostanu k další její knize V plamenech. Další kniha, kterou jsem si z mého ,,wish listu“ odškrtla, byla Chyť mě Lisy Gardenové. Na ní se mi líbil zejména dokonalý popis ze zákulisí detektivní práce. Další dílko, do kterého jsem se začetla, bylo Dřív než půjdu spát od S. J. Watson. Po přečtení anotace jsem se celkem bála, aby kniha nebyla totožná s filmem Padesátkrát a stále poprvé. Přestože je však v knize hlavním tématem ztráta paměti stejně jako ve filmu, je kniha naprosto odlišná. Hlavně závěr knihy, který v podstatě obrátí naruby celý předešlý děj, byl grandiózní. Dále jsem přelouskala Hvězdy nám nepřály, kde se mi líbil námět knihy, nicméně jeho zpracování mě až tolik neoslovilo. Prostě mi nesedl autorův styl psaní. Bezesporu nejlepší knihou, kterou jsem o prázdninách přečetla, byla Než jsem tě poznala. Tato kniha mě dostala natolik, že ještě několik dní po přečtení jsem ji nosila všude s sebou a pročítala jednotlivé stránky a úryvky, které se mi stále honily v hlavě. Nádherná kniha, vskutku. A na závěr jsem si přečetla trilogii Zbožňuju New York, Zbožňuju Paříž a Zbožňuju Londýn. Tyto knihy autorky Lindsey Kelkové mě dostaly svým humorným zpracováním a příběhy ze života, ve kterých se alespoň zčásti určitě pozná každá žena.

Petra (17): Ujíždím na severských detektivkách a thrillerech, a proto jsem si o prázdninách uspořádala soukromý ,,Nesbo maraton“ . Přečetla jsem všechny Nesbovy knihy – od Pentagramu po Červenku. A už se nemůžu dočkat na říjen, kdy vyjde Přízrak.

Sandra (19): Vybírala jsem si knihy na čtení podle recenzí. Nejdříve jsem se pustila do Než jsem tě poznala a byla jsem touto nádherně citlivou knihou naprosto uchvácena. Pak jsem se pobavila u knihy Analfabetka, která uměla počítat od Jonas Jonasson. Následovala ji kniha Pýcha a rozkoš Sylvie Day a prázdniny jsem uzavřela knihou mé oblíbené autorky Alexandry Potter Na stejné vlně.

Adriana (12): Abych řekla pravdu, čtení není mé hobby. Čtu v podstatě jen knihy, které máme jako povinnou četbu do školy. Přes prázdniny jsme si měli přečíst alespoň jednu knihu, já přečetla tedy tu jednu – Paní Láryfáry. Kniha se mi líbila, neboť je psána takovým dětským jazykem, který mě zaujal. Knihu jsem (jako jednu z mála) dočetla celou.

Pavel (29): Já čtu velmi málo a beletrii nečtu vůbec . Jelikož sportuji na vrcholové úrovni, čtu knihy o sportu a zdravé výživě, těch jsem již několik přečetl. O prázdninách jsem přečetl snad nejtlustší knihu v mém životě – Total Recall Arnolda Schwarzeneggera. S knihou jsem se ztotožnil, některé pasáže jsem si dokonce četl vícekrát. Líbí se mi, že i nezáživné věci dokázal Arnold popsat velmi poutavě. Snad proto jsem tuto knihu jako jednu z mála (navíc o tolika stranách!) dočetl celou.

A jak jste na tom s prázdninovým čtením  vy? Podělte se o vaše názory zde do komentářů nebo na náš Facebook.

Foto: kakyou.deviantart.com